Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD probléma: Vezérlőpult-->Tá...

HDD probléma: Vezérlőpult-->Tárolóhelyek-->Fizikai meghajtók--> hiba; sikertelen művelet. Mi a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Némi probléma akadt a HDD-mmel: amikor bekapcsolom a gépem akkor van hogy nem érzékeli a gép, mint „fizikai meghajtó” viszont mellette a gép látja, mint „tárolóhelyet”. Más esetben „fizikai meghajtó”-ként és „tárolóhely”-ként is ugyanúgy látja, a zöld pipával jelzi is. Ritkább eset, hogy csatlakoztatva van, de egyáltalán nem látja és ki se jelzi, hogy érzékelné.


HDD: Western Digital Blue 4TB; Alaplap: ASUS ROG STRIX FX10CS_GL10CS; Processzor: Intel Core I5-8400; RAM: SK hynix 8GB; GPU: NVIDIA GeForce 1060 6GB.



2023. jan. 23. 18:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
46%
Rossz a kábel?
2023. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs rajta fontos adat akkor vedd ki a „tárolóhelyek” közül. Nincs átlagembernek szüksége rá. Formázd le normál lemezként és nincs több gondod.
2023. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

A kábelt 2x cseréltem, de nem lett jobb.

Emellett vannak rajta adatok, amelyeket csak ezen merevlemezen tudok tárolni, mert nincs más itthon, amin >azon adatokat< tárolhatnám.

2023. jan. 23. 19:15
 4/37 A kérdező kommentje:
A formázást is próbáltam, de ugyanolyan maradt.
2023. jan. 23. 19:20
 5/37 anonim ***** válasza:
64%

4/

Nem a formázás volt a mondanivalóm lényege hanem a „tárolóhelyek” közül való kivétel.

2023. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
És miután kivettem a „tárolóhelyek”-ből már nem tudom megnyitni a benne lévő fájlokat gépről vagy csak rátenni nem tudok új dolgokat?
2023. jan. 24. 10:11
 7/37 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen a kivétel törlést jelent, ezért kell lementeni róla (ideiglenesen) az adatokat.
2023. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, de nem lett jobb. Ugyanazok a problémák vannak, de ha nem is használom (játékra, más fájlok megnyitására, futtatására) akkor is kidobja az értesítést hogy "levált". Ami érdekes, hogy ha pl. egy merevlemezen lévő (nagy) játékot játszom, akkor valamikor simán végig tudom vinni a teljes játékot valamikor pedig random kijelenik ugyanaz az értesítés hogy a lemez "levált" ugyanannál a "küldetésnél" vagy "versenynél", amelyet előtte simán végig tudtam vinni akár max grafikával.
2023. jan. 24. 13:32
 9/37 anonim ***** válasza:
64%
Lehet hogy alvó módba teszi magát? Próbald ki a nosleephdd programot
2023. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a programmal, de ugyanúgy nem működik.
2023. jan. 25. 18:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!