Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sima kétcsatornás stereo...

A sima kétcsatornás stereo felvételeket miért nem terjeszti ki 5.1 hangzásra?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus Tuf Gaming B660M E D 4

Beállítottam a Windows 11 felületén illetve a Realtek Audio Console alkalmazásban is, hogy 5.1 hangrendszert használok. Test hang lejátszásával hallani, hogy szól az összes. Böngészőből pl megnyitom ezt: [link] és teljesen jól működik. Viszont ha youtube-on elindítok egy zenét akkor csak a két első hangszórót használja, sem a centert sem pedig a subládát. Ugyan ez a helyzet helyi zenefájlokkal, csak a szokásos stereo csatornákat használja. Kifejezetten 5.1 hangsávval rendelkező filmet ha elindítok ott működik, szól az összes csatorna. Zenére ez nem teljesül, és így mélyláda nélkül elég sovány. 2.1 lehetőség nincs sajnos benne, nem lehet kiválasztani. Azt is megpróbáltam, hogy 5.1 séma kiválasztása után kivettem az összes egyéb hangszórót csak a FR FL és a SW maradt, így sem küld jelet az aktív mélynek.

Létezik valami program ami rádolgozna a sub kimenetére?



2023. jan. 26. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű az történik, hogy 1:1-ben kiküldi a videók audió sávját és nem szedi szét, hogy újra összerakja a hangszórókimenetnek megfelelően.
2023. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt kéne megtalálni, ha van:

[link]

2023. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem találom ezt a funkciót...

[link]

[link]

[link]

Létezik, hogy kivették a Win11-ből?

2023. jan. 26. 11:01
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehetséges, lehet már win10-ben se működött jól.

Még ezt érdemes:

[link]


Ha itt sincs, akkor a gyártó nem rakta be, ms nem foglalkozik ezzel a résszel már.

2023. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem a Windows 10 -ből hagyták ki, hanem sajnos a driverből. Nekem nincs, ASUS TUF GAMING B460-PLUS alaplapom van. Túrtam a fórumokat de semmi.


Max annyit tehetsz, hogy ugyen a legtöbb 5.1 -es aktív szetten nem csak 5.1 hanem stereo bemenet is van, az rátolja a hangot az összes hangszórója.

Ha zenét akarsz hallgatni kötsd össze azon keresztül a hankártyára. Vagy vegyél olcsó USB hangkártyát és akkor nem kell mindig átdugdosni. Csak átváltod a hangfelet a másik bementre meg a Windowst a másik hangkártyára.

2023. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még az is lehet, hogy egyik kimenetet át tudod konfigolni és kiválaszthatóvá tenni, hangkártya vétel nélkül is..
2023. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezen sajnos nincs, minden csatornát külön külön kér be...

Nem gondoltam volna, hogy pont egy márkás alaplapból hagyják ki ezt a funkciót. Létezhet esetleg 3rd party audio driver?

Ez a funkció nagyon hardver közeli, esélytelen hogy egy újabb szoftverrel megoldjam a problémát?

2023. jan. 26. 12:15
 8/16 P.O.C. ***** válasza:

Ami azt illeti van mókolt driver: [link]

Én nem próbáltam ki. Nagyon keveset hallhatok zenét, így nem foglalkoztam a problémával.


Ha te bevállalod, jelezd vissza sikerült-e vele valamit elérni.

2023. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A stereo az 2db hangcsatorna.

Minden más térhangzás. Miért kapcsoltad ki akkor? [link]

Az erősítőn is lehet gomb ami rövidrezárja a bejövő kábeleket hogy mind szóljon (persze lehet a hátsó hangszórók nem fogják bírni a teljesítményt).


Szerintem aki a sztereot 5 hangszórón akarja hallgatni az nagyon ígénytelen.

2023. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 Nem jön be sajnos ez a driver sem. A hangszórók beállításaiban most több minden megjelent, de ezzel csak stereo elrendezést lehet kiválasztani.


Ha veszek egy PCI-E 5.1 hangkártyát, abban várhatóan megtalálom ezt a funkciót? Igazából nem áll össze a kép, hogy milyen mélységében defektes ez az alaplap. Mert ha egy dedikált kártyával sikerülne amit szeretnék akkor nem is kellene semmit állítgatni. Ha megvan a 6 csatorna akkor kiadja azt a 6-ot, ha nincs csak 2 akkor abból képezi le a többit.

Nálam a zenehallgatás az ami 80%-ban érvényesül a filmnézés mellett.

2023. jan. 26. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!