Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Xbox Series X-nek van...

A Xbox Series X-nek van valami értelme?

Figyelt kérdés

Szerintem a csúcskategóriás Xbox konzolokat sosem érte megvenni. Max akkor ha jóval olcsóbbak voltak mint a PS vetélytársaik. Vagy akkor, hogyha valaki véletlenül pont Microsoft Ekszluziv játékokkal szeretne játszani. Vagy esetleg annak akinek nem telik használtan 70-80 ezerért egy RTX 3050 vagy RX 6600-ra és annyira fontos lenne a Ray Tracing. Igaz ezekkel a kártyákkal kompromisszumosabb lenne a dolog. Bekapcsolni meg az Nvidia kártyáin betudod már GTX 1050-en belehet már ha van az a játék ami ezen nem fog akadni. Aki meg élvezni akarja annak meg csak telik egy közepes RDNA 2 vagy Rtx kártyára.

Meg ott vannak azok akik nem tudnak kifizetni még egy kis pénzt a PS5-ért cserébe. Az erősebb hardver nem szól az Xbox mellett mert a Vr videójában is látszik, hogy a ps5 jobban szerepel. Azért mert a Sony sokkal jobban optimalizálja a konzoljait. Meg a legtöbb játékot ps-re és Xboxra is megírják. Vagy csak ps-re és kevés az olyan ahol fordítva van. Vagyis sokkal nagyobb a választék. És az Xbox konzolokra sokkal több panasz érkezik mint a ps konzolokra. A Microsoftol mondjuk mit is várhatnánk?!

Jelenleg csak az Xbox Series S az a konzol ami megéri, persze nagy esélyel lesznek vele gondok. Régen az Xbox One S is elég jó vétel volt, de a ps4 ott is sok esetben jobb volt. Használtan most is megéri ps5 mellé azoknak akik kiakarják mindenképp próbálni a Microsoft Ekszluzív játékokat. Mert még minden új játék is elérhető rá. De ezeknek az embereknek elég a 30-60 fps.

Tehát teljesen indokolt az, hogy a Sony olyan “drágán” adja a csúcs konzolját.



2023. febr. 3. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Most mi is a valós kérdés? Az mellékes, hogy 1050-en nem fogsz RT-t bekapcsolni, 1070től engedik szoftveresen, de azon sincs benne köszönet.
2023. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Egy jéghideg mit kérsz?
2023. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem kérdés hanem egy PS fanboy hőbörgése valami vélt vagy valós sérelem miatt. A saját elfogult képzeteidet kívánod úgy beállítani mintha az valamiféle általános vélemény lenne. Mi lehet ennek az oka? A lényeg az utolsó mondatban keresendő. Az Xbox konzolok olcsóbbak minden szempontból és mivel tudod, hogy ezzel a Playstation nem akar versenyezni (annak ellenére, hogy ismét milliárdos profitról tettek jelentést a napokban) ezért minden áron meg kell védened a mamut céget amit istenként tisztelsz. A főbb pontjaid megtalálhatóak minden fanboy exköztárában:

- Megpróbálod bebizonyítani, hogy Xbox helyett a PC jobb választás annak ellenére, hogy már a Sony is kiadja a játékait PCre, csak némi késéssel. Így ha van JÓ PCd igazából egyik konzolt sem kell megvenned.

- Megpróbálod bebizonyítani, hogy a Series Xnek rosszabb a grafikája mint a PS5nek (csak ne nézz utána, hogy a XSX-PS5 beállításai játékokban medium-lownak felelnek meg PCn). Hivatkozol valamiféle videóra az ipari szabvány Digitalfoundry helyett ahol legalább annyi játék van ami PSen fut rosszabbul mint amennyi Xboxon - 400%os nagyításban...

- Lenézően kezeled a Microsoftot és közben elfelejted azt a rengeteg negatív lépést (PÉLÁDUL a gépeik árának teljesen egyoldalú megemelését két évvel a megjelenés után) amit a Sony csinál.

- Nekiesel a Series Snek is amivel a fanok igazából megjelenés óta nem tudnak mit kezdeni, mert egy egyértelműen kedvező húzás volt, amire a Sony nem tud válaszolni. A generáció eleje óta van egy rettegés a PS oldalon, hogy amikor majd a casual rétegek (vagyis 90%a a konzolosoknak) eljutnak odáig, hogy váltsanak akkor majd érthetően a Series S is jó lesz nekik.


Semmilyen oka nincs, hogy a Sony drágábban adja a konzolját azon kívül, hogy a milliomos befektetőknek meglegyen a napi sportkocsira való. A Sony egy évvel az áremelés előtt jelentette, hogy már nem árulják ráfizetéssel a gépeiket. A Microsoftnak és a Nintendonak nem kellett árat emelnie. Ha ők is megtették volna, lenne valami alapod. Arra fecsérelsz energiát, hogy megmagyarázd a megmagyarázhatatlant.

2023. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

RDNA2 magok száma:

Xbox Series S: 20

RX6600: 28

RX6700XT: 40

Xbox Series X: 52

RX6800: 60

2023. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy a Sony egy sokkal kisebb vállalt, mint a Microsoft. A Sony évtizedek óta az exkluzív játékaival operál, azok teszik a konzolját népszerűvé. Viszont a Microsoft bődületes mennyiségű pénzt tol bele ebbe a dologba, ha akarnak megvesznek fejlesztőket, kiadókat akár. Megvették például az Activison Blizzardot vagy a Mojangot például és szerintem nem fognak megállni. Ezzel a Sony nem fogja tudni felvenni a versenyt egy idő után. Nem mondom azt, hogy eltűnnek, de jönni fog egy fordulópont, amikor hátérbe fognak szorulni, ez csak idő kérdése.
2023. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kisebb válalat a Sony. De a Microsoft meg nem csak a konzolokból csalja össze a pénzét. A konzol gyártást amúgy is a Sony kezdte. És a Series S-t fel lehet hozni mint olcsóbb alternatíva. De mint írtam sokan számítsanak is problémákra. De hiába, a Series X-el szemben a ps5 egy megváltás!
2023. febr. 4. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mondod én hiszek neked
2023. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom legalább egy kicsit ismernéd amiről beszélsz. Szólj a Sonynak, hogy zárja be a PS részleget mert a Nintendo már akkor konzolokat csinált amikor a PS még gondolat sem volt. A klasszikus konzolpiacon a SEGA és a Nintendo osztozott. Ezek után a kilencvenes években bejött a Sony ami egy mamutvállalat amúgy, a világ tizedik legnagyobb elektronikai cége volt akkoriban. Televízióktól kezdve a számítógépeken át mindenben benne volt és ma is benne van a keze. Hozzá képest a Sega és a Nintendo semmi kis cégek voltak. Szóval bejött és IZOMBÓL, a többi ágának ágazatának "összecsalt" bevételeiből megfinanszírozta a konzolját és alávágott árban a konkurenciának, mert megtehette. Ebbe a Sega beledöglött a Nintendo meg mivel nem tudta tartani a fejlesztési tempót, örökre arra kényszerült, hogy több generációval lemaradott konzolokat adjon el a játékélménnyel és nem a grafikával. Ide jött be a Microsoft, egy még nagyobb cég aki vagy húsz évig NEM használta ki a méretbeli előnyét azon kívül, hogy életben tartotta az Xbox részleget. 2007ben a Sony már $600os konzollal akart kijönni, az egyetlen oka, hogy a magasságos PS5 nem egymillió forintba kerül manapság az az, hogy mindenki átmenne a konkurenciához. Most viszont eljutottunk oda húsz év után, hogy az MSnek elege lett abból a folyamatos agresszív alávágásból amit a Sony csinál. Nem lenne rá szükségük, így is piacvezetők, de ők azért is azért fizetnek, hogy másoknak rossz legyen minden más platformon. Szóval az MS elővette a pénztárcát és elkezdett bevásárolni. És ettől a PS fanboyok agymenést kapnak.


Milyen problémákra gondolsz? Elárulok egyet. Az összes Playstation 5 alaplapjára rá van forrasztva a belső SSD tárhely. Ezeknek az átlagos élettartama 5 év. Utána vághatod ki a kukába a gépedet. Az összes Series konzolban cserélhető belső SSD van. Mert ekkora szemét a Microsoft.

2023. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

A nyolcasnak teljesen igaza van, nem értek ezt az ellenségeskedést a Microsofttal szemben. Ők legalább piacra dobtak egy kisebb, causual rétegnek is megfelelő konzolt.

Figyelj Kérdező én havonta 3-4x Fifázok kb. 2-3 órát akkor minek vegyek PS5-öt 250 000 Forintért?

A Microsoft üzletpolitikája sokkal felhasználóbarátabb. Ráadásul ott a Game Pass, ahol szinte hozzád vágnak évente több játékot akár.

Sosem értettem ezt a fanboy viselkedést, nekem is van ilyen ismerősöm, ős PS-fan és állandóan bizonygatja, hogy a Sony milyen frankó az exkluzívjai miatt meg hogy mindig vezetik toronymagasan az eladásokat. Rémes ez a viselkedés.

Nekem egyszer volt PS-em, de többet nem, főleg, hogy ez a fehér design szerintem marha csúnya.

Egyébként nem értem gondokról beszélsz az Xbox-nál. AZ Xboxo 360 nekem lehúzott majdnem 15 évet hiba nélkül, a PS2 meg az elejétől szarakodot, szürke kép, elment a hang, talán 200 órát ha játszottam vele és bekrepált annak idején.

2023. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem kijelenthetjük hogy valójában ténylegesen egy ps fanboy próbálta itt dícsérni a ps-t kérdésnek álcázva.
2023. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!