Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A GTX 1060 6gb használhatóbb...

A GTX 1060 6gb használhatóbb mint az RX 580?

Figyelt kérdés

Mármint az Nvidia a maga kis drivereivel, funkcióival valóban hasznosabbá tette ezt a kártyát. Mint az AMD konkurenciák? Megéri ilyen kártyát venni ha nem szeretem az AMD-t?

És az I7 920-as proci még elég lesz neki?



2023. febr. 4. 11:31
1 2
 1/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
58%

"ha nem szeretem az AMD"


igy nem ertelmezheto a kerdes


1366 regi elavult platform

de 920 eleg gyenge proci ott is

pl egy 970 hez kepest

de jatekra amugyis desktop platform lenne jo

2023. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Mind az 1060, mind az RX 580 meglehetősen régi darabok már. Én nem vennék ilyet.

Egyébként az AMD kártyákat én sem szeretem személy szerint, de ízlések és pofonok.

Az i7 920 meg szintén baromi régi, én e mellé már nem vennék semmit, ha játszani akarsz, mert már az e-sport játékokhoz se elég ez a proci. Netezni, mindennapi dolgokra, régi játékokra elég, de többre nem.

2023. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

annak magad is utana tudsz nezni, vagy neztel is hogy tobb atlag fps t ad 580 legtobb helyen

de altalaban tok mindegy mivel fhd n se hoznak tul magas fps t minel ujabb jatekokrol lenne szo

szoval 30 fps es celnel tok mindegy a vga, gpu...

valoban a tamogatottsag donthet


viszont minden gyartora sajnos igaz hogy minel regebbi valami annal magasabbrol tesznek ra, szoval tamogatottsag is kihuzva

hasznaltan inkabb 5000/6000 szerias vagy rtx szerias karit nezz

2023. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1060-am nem volt, de 1050Ti-m igen, RX 580-at is használtam 3 évig, most megint Nvidia van (3060). Nekem egyik gyátróval sem voltak eddig problémáim.


I7-920 nem elegendő a modern játékokhoz.

2023. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
egy szinten van mind a ketto az amd olcsobb viszont olcsobb es itt olyan szinten leszel proci limites hogy folosleges ilyen kartyakat melle tenni
2023. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szántóvető ***** válasza:
100%
ilyen proci mellett mindegy.vedd azt amelyik olcsóbb.
2023. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Elég lenne e mellé valami korban közelebb álló kártya. GTX 600-as széria, GTX 900-as széria nVidia vonalon vagy AMD vonalon HD 7000 széria, esetleg R7 200-as széria, R7 300-as széria jobb darabjait ajánlanám inkább attól függően, hogy mikkel játszanál. Ezeket használtan tudod már csak beszerezni, olyanokat nézz, amelyik olcsóbb, mert a használt vga rejthet magában rizikókat. Esetleg kínából vehetsz valami noname után gyártott vga-t aliexpress, alibaba oldalakról, ott vannak olyanok, hogy valami régi modellt gyárt valami noname gyártó. Ott szoktak rá adni 1 év garanciát is és ha gond lenne vele (de ne legyen remélhetőleg), akkor sokszor felajánlja a cég, hogy ingyen vissza lehet postázni és cserélik.


Erre a gépre már nem igazán érdemes nagyon költeni, a kártyára én a helydben egy max. 20-30 ezret szánnék, többet nem.

2023. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az I7 920 már arra sem elég, hogy 60 fpst kipréseljen magából, olyan gyenge az egymagos teljesítménye?

Elvileg a GTX 1060-nak elég egy Sandy Bridge I5 vagy egy I7 860?! Ez még náluk is gyengébb lenne? Nehezen hiszem el, hogy egyel későbbi gen I5 jobb lenne. Mert ebben az időben az intel nem arról volt híres, hogy sokat fejlesztett volna, generációnként 1-2%. Az I7 860 meg ugyanaz a generáció csak éppen, hogy az lga 1156 volt az olcsó megoldás az 1366 meg a drága.

De amúgy a gtx 1060-at veszem szerintem, tudom a konkurenciánál több a vram. De nekem az Nvidia szimpatikusabb és kevesebbet fogyaszt.

2023. febr. 4. 12:56
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy azt az 1060-at meghajtja valahogy hellyel-közzel az i7 920 az 5-6 éves játékokban, de a mostani játékok nem fognak vele elindulni. A legtöbb mai játék még elfutkorászik mondjuk egy olyan i7 processzorral ami 4,5,6. generációs, ez elég a minimumhoz, de a te prociddal már lehet, hogy elindításnál dob egy hibaüzenetet némelyik játék és nem fog menni. Vagy ha megy, játszhatatlan lesz.

Mostanság ahhoz, hogy normálisan játsszál kell egy közepes 10. gen i3 minimum. Ez kb. i7 3.-4. generációnak felel meg. Ez kell a lowhoz jelenleg a legtöbb játékban.

2023. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hibaüzenetet biztos nem, azt max 2 mag 2 szálas prociknál. Nekem elég ha a 60 fps megvan újabb játékoknál régebbieknél a 144.
2023. febr. 4. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!