Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A GTX 1060 6gb használhatóbb...

A GTX 1060 6gb használhatóbb mint az RX 580?

Figyelt kérdés

Mármint az Nvidia a maga kis drivereivel, funkcióival valóban hasznosabbá tette ezt a kártyát. Mint az AMD konkurenciák? Megéri ilyen kártyát venni ha nem szeretem az AMD-t?

És az I7 920-as proci még elég lesz neki?



2023. febr. 4. 11:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézegess videókat, hogy hogyan futnak vele a mai játékok. Aztán eldöntöd, hogy elég-e.
2023. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében egy szinten vannak. Az nVidia egy modernebb kártya, hűvösebb, kevesebbet fogyaszt. De az RX 580 sem tekinthető igazán más kategóriának. Bátran lehet az olcsóbbat venni.
2023. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge procik mellett sokkal jobban teljesítenek a Radeon kártyák, ez egy kevesek által ismert tény.


De tudok videót mutatni arról is ahol egy 6950 XT 1080p ben komoly bottleneck mellett lenyom egy 4090 et.


No nem mintha mostanra alapból nem lenne jobb választás az 580 ha a 8 gigás változat.


Nézzétek meg pl az új Dead Space Remakeben mennyivel jobb mint a 1060. Nyilván van ahol még mindig a 1060 jobb mint pl PUBG de ez a ritkább eset már. De mivel bottleneck várható ilyen procival így főleg 580.


Én nem streamelek vagy dolgozok grafikai munkákkal így nem tudom mit célzol azzal hogy az Nvidia hasznosabbá tette a 1060 at driverekkel és funkciókkal.


Én amúgy pár hónapja váltottam Radeonra kb 15 év Nvidia után és konkrétan besz@rtam mikor megláttam hogy az Adrenalin mennyivel igényesebb mint az Nvidia Control panel.


Amúgy ezt a többiektől is kérdezem hogy feltűnt hogy a Control panel valamiért még mindig olyan mintha Windows XP-n lenne valami megnyitva? :D

2023. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Linket tudsz küldeni róla? Milyen processzor az ami ott olyan komoly bottlenecket okoz?
2023. febr. 4. 23:43
 15/15 anonim ***** válasza:
580-ból inkább az elsz a nehézség hogy oylat fogj ki ami nem ment bányában pár évet
2023. febr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!