Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap elcsesztem Biost, de...

Kocsányos johnny kérdése:

Tegnap elcsesztem Biost, de lent részletesebben. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Ma este frissíteni akartam a Biost az alaplapon. Felmentem a gyártó oldalára, leszedtem a frissítést. És most tudom sokan megköveztek, de windows alól próbáltam frissíteni. Tudom tudom nagy hiba volt. Azóta off a gép. Se kép, se semmi visszajelzés. Csak megy és ennyi.

Valaki valami ötletet tud, hogy hogyan mentsem meg az alaplapomat? :'(

alaplapom: gigabyte h510m h



2023. febr. 6. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyártó szerződött szervize készségesen áll a rendelkezésedre.
2023. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"BIOS or CMOS Reset" megpróbálhatod, mielőtt összetöröd. Egyből junper ne cicózz az elemmel.

Amúgy én így frissítettem valamikor, win alól és minden OK volt. Igaz külön írták, hogy meg lehet csinálni a gyártó honlapján.

2023. febr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha a bios reset nem segít akkor ez tényleg ennyi, szerintem erre a gari sem terjed ki, max megpróbálhatsz valakit ekresni aki letudja forrasztani és meg tudja írni a chipet pár ezresért.
2023. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

"windows alól próbáltam frissíteni"


Hát azt meg hogy csináltad???

Nincs benne windows vagy dos alatt futtatható file.

2023. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Legtöbb gyártónak van hozzá pl segédprogramja ami fut win alatt, és az végzi a dolgot....
2023. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azóta sikerült megoldani a problémát, gombelemet kivettem, majd egy csavarhúzóval, a cmos elzártam, (áramtalanítva persze). Gombelem vissza, majd gép bekapcs és máris ment a gép. Köszönöm a válaszokat
2023. febr. 6. 23:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Mázlista. (azért esélyes volt)
2023. febr. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem ördögtől való a win alatti frissítés se, de most te voltál a szerencsétlen 1%

Ha szerencséd van van recovery mód, pendrive bedug és az flash-eli a biost

2023. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6/

Ha cmos reset elég volt akkor win alól nem a biost frissítetted. Más gyártók más laphoz való programját kerüld el legközelebb, csak az alaplaplapgyártó bios frissítési módszerét kövesd. A tiedhez nincs win alóli frissítés.

2023. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap még tesztelgettem a gépet, és megfigyeltem, hogy ha a ram sebességét emelni a bios-ban 2133mhz-ről magasabbra pl:3000mhz (amennyit tud a ram-om), save and exit után nem bootol a bios. Valaki valami ötlet erre? Minden beállítás a biosban átállítható kivéve a ram sebesség mert utána nem bootol a bios. Valaki valami ötlet?
2023. febr. 7. 22:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!