Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez hardveres hiba lesz ? És...

Ez hardveres hiba lesz ? És ha igen, hogy talaljam meg?

Figyelt kérdés

Öcsém gépe elvileg néhány játék alatt random időközönként leáll. Nem mai darab de ez számomra nem elég indok. Tippem sincs hogy merre induljak . Aida64 stress stesztel 2 órán át ment és 62 fokig ment fel a videokártya és 59ig a proci szerinte az alaplapon 1-2 fok volt a változás a nyualmi állapothoz képest úgyhogy nem tulmelegedesi probléma van . A memtest86 egy éjszaka alatt nem talált semmilyen problémát .


Szóval tipp hogy miket nézzek meg rajta ?


A config :


Proci amd Athlon x4 750k

Asrock hd mini nem tudom milyen alaplap valami olcsó kategóriás volt ezer éve is .

Videokártya : Asus gtx 1060 3gb

Táp : chieftech ctg 450

SSD : valami olcsó Integrál nevezetű ez asszem csak 2 éves

Hdd : egy géppel egy idős western digital

Rám : 2 X 4 GB crucial 1600mhz a hűtés meg minden nélküli fajta .



2023. febr. 12. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valamilyen módon érdemes lenne loggoltatni AIDA-val a játékok működése alatt, hátha kideríthető miért áll le.

Tápot márkásabbra cserélheted.

2023. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyi információ még hogyha hosszan nyomom a bekapcs gombot nem akar leállni . A tápot meg akkor cserelem ha elromlik. Évek óta tökéletesen működik ha nem az okozza a problémát random nem fogom lecserélni de köszi azert .
2023. febr. 12. 10:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Hazudtam mégis kikapcsol csak már nincs a helyzet magaslatán és nem mindegy hol nyomod :D
2023. febr. 12. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:
A táp kevés-régi-gyenge, a csatlakozások tuti kontaktosak...csere tisztítás vagy marad a további sírás itt..uf.
2023. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha semmi nem melegedik túl akkor táp hiba!
2023. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"Asrock hd mini nem tudom milyen alaplap valami olcsó kategóriás volt ezer éve is ."


rengetegszer okoznak ezek problemat a legalja alaplapok

proci amugyis csucson kell porogjon egy ilyen vga mellett vagyis alaplap is


#3 pontosan rengetegszer ilyen apro hibak is okoznak gondot, hazon a gombok, panelek, erintkezeshibasok, vagy a kabelek

maceras de de ki kellene zarni, masik gephazzal vagy masik panelbe kotve mindent, illetve mas kabelekkel


egy tapcsere egyszerubb, ha nem is gondolsz ra lehet annak is hibaja

Minthogy alaplapot csereld probakeppen, de mint kezdetnek is irtam nem lenne csoda ha az okozna a hibat, mivel ott is erintkezesi hiba lehet vagy eloregedesi, ezen jobb hutes (ventik, borda) nem segitene sajnos...

2023. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy másik gépből beraknék egy tápot, hogy azzal is csinálja-e vagy sem.

Ha nem az, akkor valószínűleg az alaplap.

2023. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem crash hanem csak leall akkor vagy alaplap vagy tap szerezz egy masikat es nezd meg azzal
2023. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!