Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A CPU vagy a GPU dekóderét...

A CPU vagy a GPU dekóderét használjam steameléshez?

Figyelt kérdés
Van egy I7 6700-as procim és most jelenleg még egy gtx 960 videokártyám. Eddig még mindig a cpu dekóderét használtam. Mert gondolom az az azért erősebb mint ilyen régi nv kártyákon. Most szemezgetek hardveraprón egy 85 ezer forintos RX 6600 XT-vel. Ami nem tudom jó vásárlás lenne e. De olcsóbb mint a többi 6600 XT. Ilyen áron az RTX 2070-ek szoktak menni alapból. És elgondolkodtam rajta ha az AMD videokártyára esne a választásom akkor is vágjam tovább a videókat és streameljek a processzorol vagy azért a videokártya ennél már többet tud. Mert ilyen AMD videokártyák mellé már a régi I5 9500, 9600 processzorokat is megvették drágábban, az F modellek helyett akik videóztak azért mert AMD videokártyájuk volt. Volt aki a RX 6700 XT mellé vett 8-9 gen IGPs I5-öt. Pedig ezek még meg sem kapták az Intel erősebb IGP-it a 700-as Intel UHD-kat. Az csak a következő generációban jött be.

2023. febr. 16. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen bitrátán streamelsz a 6700-ról?
2023. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

A streamelés és videóvágás(ott is az encoding/decoding) szempontjából az IGP/GPU "erőssége teljesen elhanyagolható, csak és kizárólag a dedikalt hardveres enkóder számít.


A legtöbb streaming platformon még mindig a H264 a codec, annál meg nincs lényeges különbség a régebbi és újabb megoldások között amíg erősen korlátos vagy a szolgáltató oldaláról.


Az ilyen 6-8 Mbiteket H264-gyel simán hozzák már a Haswellek is gond nélkül, a kép(tömörítés) minőségében lehet minimális eltérés, amelyik jobb azt haszáld.


A videóvágás az más kérdés, mert ott sokkal több folyamatra használható a GPU és a VRAM is, ha támogatja a program a GPU használatát akkor szélszerű használni, akár a GTX969-at is.

2023. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xKakashix ***** válasza:
Hát igazából ha prociról streamelsz az jobban terheli a gépet mintha VGA-ról streamelnél. Szerintem 2 lehetőség van, ha mindenképp maradni akarsz az AMD kártyánál, akkor mellé kell egy erős sok magos proci amiről streamelsz. A másik verzió pedig, hogy veszel egy jobb RTX kártyát és arról streamelsz, akkor elég mellé az i5 is.
2023. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Hát igazából ha prociról streamelsz az jobban terheli a gépet mintha VGA-ról streamelnél"


Az IGP alapú stream semmivel nem terheli jobban a gépet.

2023. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xKakashix ***** válasza:
#4 ja persze arról nem beszéltem, kifejezetten a CPU vs GPU streamelésre gondoltam. IGP-ről való streamelésről nem hallottam sokat, talán nem olyan elterjedt, viszont ha jól gondolom akkor ezzel a CPU és GPU tehermentes marad stream alatt és csak a játék használja őket ugye?
2023. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Olyankor jól igazán jól, ha nincs a videókártyában enkóder vagy a videokártya nagyon melegszik vagy ha régebbi AMD videokártyád van.
2023. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!