Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alacsony CPU kihasználtság mitől?

Alacsony CPU kihasználtság mitől?

Figyelt kérdés
Új gép még ismerkedem, tudomásom szerint minden driver update rajta, i5-12400F és RTX 3060 ti, mindenhol úgy olvastam hogy jó kombó a kettő, viszont néztem youtubeon játék benchmarkokat és vegyük példának a csgot nekik volt ugyanezzel 420-500 fps ahol nekem csak 250-360 néztem MSI afterburnerrel a kihasználtságot és a GPU (grafikai beállításoktól függően) 30-50% usage a CPU (grafikai beállításoktól függetlenül) mindig 30% körül volt mitől lehet ez?

2023. febr. 18. 17:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Direkt CS:GO-n teszteltem mert az cpu heavy játék és a gpunak normális az alacsony kihasználtság, a CPU miért alszik szintúgy mellette?
2023. febr. 18. 17:02
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon a mapon próbálod, ugyanaz a játékverzió? Mert a source egy ezer éves motor, attól csodát nem kell már várni.
2023. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
75%

es felbontas?


amugy ne pont multival benchmarkolj ott sokminden kozrejatszhat

sima offline benchmarkot futtass, jatekokba is vannak

nincs semmi mas jatek amivel kiprobald?


energiagazdalkodast nezd meg hogy teljesitmenycentrikus legyen


ki telepitette? Bios is rendben van?


szoval nem e kapcsolt be valamit ami procit visszafogja

2023. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
BIOS-t is frissítettem az sem oldotta meg a dolgot
2023. febr. 18. 23:44
 5/9 xKakashix ***** válasza:

Teljesen ugyanazokkal a beállításokkal próbáltad?

https://www.youtube.com/watch?v=U4R8Q17q-kI

Itt pl 1280x960 felbontás mellett Low grafikán tesztelik és így van neki 400-500fps-e.

2023. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
CPU heavy cím igen persze, de hol francba használ ki 6 mag 12 szálat az a sz@r játék ? az összes mag kihasználtságának az átlagát méri az afterburner innen az 30%-os"alacsony kihasználatlanság"..
2023. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5/5 a felbontástól függetlenül ugyanannyi az fps-m, én is annyikon játszom mégis leugrik 200-ig
2023. febr. 19. 15:38
 8/9 A kérdező kommentje:
de akkor mitől van az fps drop? miért van kevés fps-em? hiába húzom fentebb a grafikát hogy a gpu-t jobban kitudjam hajtani a GPU kihasználtság immár magasabb lesz de még kevesebb fps-el
2023. febr. 19. 15:40
 9/9 xKakashix ***** válasza:
Milyen drivereket telepítettél és hogyan? Érdemes lehet DDU-val uninstallálni az nvidia drivert aztán NVCleaninstall-al feltelepíteni. Más játéknál is tapasztaltad ezt egyébként?
2023. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!