Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » INTEL CORE 2 DUO E7500!? - A...

CatalystX kérdése:

INTEL CORE 2 DUO E7500!? - A múltnap a bios-ban átállitottam a CPU szorzót 6x-ról 11x-re, nyomon követtem a CPU-Z progival a beálitást, de egy ideje a program azt mutatja hogy le fel ugrál,6 és 11 között, Miért van ez? És hogyan tudom stabilizálni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 14:40
 1/7 Réti bubuzér ***** válasza:
Az energiatakarékossági funkció. Gigabíte alaplap? Mert akkor kikapcsolod a EIST funkciót a BIOS-ban, és kész. De így se lesz vele probléma, viszont kevesebbet fogyaszt ;)
2010. okt. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen Gigabíte alaplap, értem de ez hogy ugrál le fel ez magyarán mondva nem csökken le meg fel a teljesitmény állandóan? vagy hogy van ez? Más programmal is megnéztem és a a maximális értéken fut csak a szorzó mutatja hogy ugrál... a CPU-Z az mutatja is hogy legtöbbet 6x-en van és a teljesitmény is kevesebb mármint a Core Speed is alacsony, de a másik progi viszont nem ezt mutatja hanem hogy maximálisan megy épp már értéket változik másodpercenként
2010. okt. 5. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor változik a szorzó akkor a processzor teljesítménye addig lecsökken ameddig nincs rá szükség. Ha kell akkor magától feltoja 11-re
2010. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem akkor nyugodtan hagyhatom bent az EIST-et, mert úgyis amikor szükség van rá akkor automatikusan a megfelelő frekvenciára áll? Egyszóval akkor ez nem probléma hanem pont hogy optimalizálja a müködést nemde?:)
2010. okt. 5. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
pontosan
2010. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Így van. Pont olyan mint a C1E, azzal a különbséggel hogy a tunningolt procik esetében nem működik.


Azért jó bekapcsolva hagyni, mert ha nincs szükség a teljesítményre (pl. netezel), addig sem tekeri a villanyórát.

2010. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy ucsó kérdés, a szorzó 11x és mennyire ajánlott a 266-os értéket még felnyomni ha többet akarok kihozni belőle?... jelenleg 319-es értéken áll és igy 3.51 Ghz-n müködik... Valaki valamilyen tapasztalat? Nyomjam még feljebb? vagy hagyhatom igy? És mit kell figyelembe vegyek az érték adásnál?
2010. okt. 5. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!