Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM szakértők tudnátok segíteni?

RAM szakértők tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Volt nekem 8GB DDR4 ramom ami 2133MHz

Most vettem 16GB DDR4es fury beastet, ami 3200MHz

Érdemesebb a 8at eladni és 16tal ellenni, mert csak lehúzza az erősebbet, vagy használjam 24ként együtt?

Játékokhoz grafikai programokhoz kell.



2023. febr. 24. 12:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
#20 Te viszont nem ezt mondtad, hanem hogy olyan gyorsak a memóriák hogy nem számít a különbség. Én azt vitatom hogy DE, számít. Jelenleg a kérdező lapja csak 2400-at támogat, ebből az jött le hogy 2133 vs 2400 között marginális a különbség. Eredetileg 3200 vs 2133-ról volt szó, ahol igenis lenne jelentős különbség, te ezt tagadtad.
2023. febr. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
#21 - én arról beszéltem, hogy adott szituációban nem számít! Hiszen adott körülmények között az elérhető legmagasabb érték a 2133, tehát adott konfiguráción és fizikailag hozzáférhető perifériák kombinálásával a maximális teljesítményt éri el az eszközéből! tehát a felhasználó szempontjából lényegtelen, hogy 2400, vagy akármi, hiszen az adott fizikailag hozzáférhető eszközkészlet határozza meg az adott maximális teljesítményt! És esetében ez a maximális teljesítmény a 2133, amelyet 24gb fizikálisan adott ponton hozzáférhető eszközzel el tud érni! Ez a teljesítmény bőven elég mind játékhoz, mind grafikai munkákhoz (jellemzően még mindig 1600-as memóriák találhatóak a magyar háztartások nagy részében, illetve jelen van még az 1333-as széria is, azokhoz képest pedig kiemelkedő a teljesítménybeli különbség.) Tehát nem, nem számít a különbség, az számít, hogy adott helyen, adott időben kihozod-e a maximálisan elérhető teljesítményt az eszközödből! És jelent esetben ez megtörténik.
2023. febr. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"a felhasználó szempontjából lényegtelen, hogy 2400, vagy akármi, hiszen az adott fizikailag hozzáférhető eszközkészlet határozza meg az adott maximális teljesítményt"


Csak akkor ha vegyíti a különböző sebességű RAM-okat. De azt az opciót is felvetette hogy csak a 3200MHz-es RAM-ot teszi bele, 2133MHz-et pedig repül. Ez esetben - ha a lapja is tudná a 3200MHz-et - jobb teljesítményt érne el a 16GB 3200MHz-el mint a 24GB 2133MHz-el.

2023. febr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
De az alaplapja nem tudja, tehát adott szituációban teljesen lényegtelen a dolog!
2023. febr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt viszont nem tudtad előtte, és így írtad rögtön hogy semmit nem számít a sebesség. Ez olyan mintha megkérdezik melyik kannába fér több víz, a literesbe vagy a tízliteresbe, te nagyban megválaszolod hogy tökmindegy, mert nincs különbség, majd kiderül hogy a csapjából csak 1 liter folyik ki, te meg reklamálsz hogy na látod, nem megmondtam!


Maradjunk annyiban hogy amit #1-ben leírtál nettó baromság, és a 30+ év számtech foglalkozásodnak nincs nagy látszata.

2023. febr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell a méret, igényli a program, akkor 24GB. Gyorsabb a lassú single channel ram, mint a swap file SSD-re (virtuális memória/lapozófájl). Ha nem, és elég a 16GB, akkor add el, vagy tedd be rokon netezős gépébe, de így nagyon nem lesz keresett (lassú, 1db), nehézkezes lesz az eladás. Fb marketplace, hardverapro, jófogás, vatera, stb... próbálkozhatsz


Ha igényled a sok ramot, akkor már inkább rögtön 2x16GB vettem volna amúgy.

2023. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!