Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a gépem...

Miért nem ismeri fel a gépem a jack dugós mikrofonom? Megőrülök, már 5 órája próbálkozom.

Figyelt kérdés

Vettem egy állványos jack dugós mikrofont.


Mivel a laptopomon 1 db jack aljzat van, ami be-és kimenet is egyben, ezért vettem egy elosztót, ami 3 pines, és ebbe lehet dugni külön mikrofont és fejhallgatót.


Bedugom az elosztót, és fejhallgatónak érzékeli a gépem.


Bemegyek a vezérlőpultba, a gépházba, mindenhova, de sehol nem látja.


Bedugom a jacket és mégis pirosnak írja a mikrofont a vezérlőpult.

Ha rámegyek a hibajavításra, azt írja, nincs csatlakoztatva.


Minden szoftver frissítve van, nem talál újabbat semmiből.


Csak a laptop saját beépített mikrofonját találja meg a gépem, hiába dugom be a jacket, nem reagál.


Mit tudok csinálni?


2023. febr. 25. 17:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ez megoldhatja a problémám? Vagy mit kellene vennem hozzá, hogy működjön?


Sürgős lenne eléggé, legkésőbb holnap reggel mennék venni.



(Bedugtam a másik aljzatba is a mikrofont, a zöldbe, de ugyan azt produkálja) fejhallgatónak ismeri fel, nem mikrofonnak.

2023. febr. 25. 18:42
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért nézd meg szerintem, nincs-e a hangkártyához vezérlőprogram, amiben esetleg át lett állítva. De ez az USB hangkártya is jó elvileg.
2023. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Megvettem, összedugtam. Működik szerencsére, viszont van egy alap zúgása végig az egésznek, ez mitől lehet? Tiszta a hangom, de mintha egy ilyen halk sípolás menne alatta végig, eléggé zavaró. Rossz minőségű ez az olcsó hangkártya?
2023. febr. 25. 20:13
 14/14 A kérdező kommentje:

Ez a zúgás akkor is létezik, amikor a laptop mikrofonjával csinálom, szóval majd teszek rá utólag egy alapzaj szűrőt.


Ami fura, hogy a laptopomba tett mikrofonnal nagyon hangos a visszahallgatás, a mikrofonnal viszont kifejezetten halk. Ez mitől lehet?

2023. febr. 25. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!