Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB írásvédettséget hogy...

USB írásvédettséget hogy lehet megszűntetni?

Figyelt kérdés
Van egy eredeti Windows pendrive-om, még mikor megvettem a Windows10-et azon volt a telepítő. Viszont a Pendrive-ra szeretném a Windows 11 telepítőjét rakni, de sehogy sem tudom, mert írásvédett. Hogyan lehetne azt kikapcsolni? Próbáltam pár módszert, de sem sikrült.

2023. febr. 28. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Veszel másik pendriveot. 🙄
2023. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na, erre nem is gondoltam... Nme hiszem el hogy nem lehet törölni az írásvédetséget róla...
2023. febr. 28. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Próbáld meg így hátha sikerül.

Először ellenőrizd, hogy a pendrive-odon nem található-e egy ún. “írásvédelmi kapcsoló”


Parancssort megnyitása rendszergazdaként. Parancsok:


diskpart

list disk

- a mérete alapján könnyedén beazonosíthatjuk a csatlakoztatott USB meghajtót.


select disk x - az x a meghajtó jele.

attributes disk clear readonly

clean



Természetesen minden parancs után Enter-t kell nyomni.

Zárjuk be a parancssort majd húzzuk ki, majd csatlakoztassuk újból a pendrive-ot.

____________________________________________________________________________


Másféle módszer:


[link]

2023. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es próbaltam, nem jó. Nincs rajta irasvedelmi funkció. Nem tudom hogy a Microsoft milyen írasvedelemt tett ra, lehet friware alapjan van, vagy nem tudom.
2023. febr. 28. 19:45
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Nem az írásvédelmi kapcsoló a lényeges amit leírtam , hanem a többi!

Akkor keress magadnak más más megoldást, vagy vegyél másik pendrive -ot!

2023. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor írom más pendrie-ra a win11-et. csak jó lenne tudni hogy a gyári írásvédett USB-n miylen verzió Windows 10 van.
2023. febr. 28. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyit még megpróbálhatnál(ha eddig még nem próbáltad), hogy a lemezkezelőben törlöd az egész particiót és újat hozol létre. Ha ez se megy, akkor kuka.

Szerintem egyszerűen megadta magát a pendrive elektronikája. Akkor szokott ilyet csinálni. Olvasni még lehet, de írni már nem.

2023. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Probaltam, a lemezkezelő látja a pendrive-ot, de nem.lehet se formazni, se particionalni. Nem hiszem hogy kuka lenen. Egyszerűen a Microsoft valahogy nagyon levedette. Sose hasznaltam amugy a pendrive-ot. Csak a kod volt ami nekem fontos volt.
2023. márc. 1. 09:31
 9/10 anonim ***** válasza:
A gephazban ott van, hogy Microsoft segitseg, azon keresztul kerj segitseget
2023. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra a pendrivera soha nem lehetett írni. Új korában sem. Miért hiszed hogy új funkciót tudsz beleépíteni?
2023. márc. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!