Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Édesanyámnak vennék egy...

Édesanyámnak vennék egy Synology DS118 Nasot. Erre lehet könyvelős programokat letölteni? Pl. Tensoft Vagy ugyanúgy lelehet tölteni ezeket a java-s könyveléseket? Offieból lehet Microsoft Officet rátölteni?

Figyelt kérdés
2023. márc. 13. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy NAS, nem egy számítógép. 1-2 dolog rámegy, de azért Office, és hasonlók... Ne röhögtess. Pár száz MHz a proci benne, meg talán ha fél giga RAM...
2023. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A nas fileok tárolására szolgál így rá tudod ezeket másolni. A ratoltes szot nem értem
2023. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor tárolni tudja rendesen? Hogy mondjuk a munkahelyén letölti a laptopjára vagy a gépére?
2023. márc. 13. 21:59
 4/13 anonim ***** válasza:

#2: ezen fut egy gyagyi OS, ami 1-2 Synology programot tud futtatni, szerintem ilyenekre gondolt...

Például tud Apache, SQL, Download station és hasonló programokat futtatni, még médialejátszó is van rá.

2023. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi az hogy rendes tárolás ? Vagy tárolja vagy nem nincs olyan hogy rendetlenul.
2023. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A NAS nem tárol, az csak egy "adapter". Venni kell bele egy merevlemezt, az tárol. Képzeld el úgy, mint ha otthon a wifi routerbe dugnál egy pendrive-ot, és azt wifin elérnéd. Nem tudom mit értesz munkahely alatt, de kétlem, hogy egy NAS-t cipelne magával. Szerintem neki egy pendrive vagy egy 2,5-es külső merevlemez kellene...
2023. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéljetek egy szakemberrel. Úgy gondolom anyukádnak nem kell nas, de majd a szakember megmondja
2023. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tehát vennék bele egy HDDt, amit beleraknék. És a munkahelyén lévő számítógépről rátud csatlakozni, vagy ez csak egy LAN megosztást csinál?
2023. márc. 13. 22:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Az hogy ra tud e csatlakozni az tőletek függ nem a nastol. A kérdéseid alapján nem biztos hogy elég hozzá a tudasotok, de technikailag lehetséges
2023. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A NAS, mint a neve - Network Attached Storage, hálózatra csatolható tároló - is sugallja nem egy teljes értékű asztali számítógép, hanem hálózati meghajtó. Arra szolgál, hogy rácsatlakoztatod a lakás belső hálózatára, majd a belső hálózaton keresztül bárki elérhesse az azon levő tárolt adatokat.


A Ten-Soft könyvelőprogramja, illetve a Microsoft Office Windowsra érhető el, az említett NAS pedig egyrészt Linux alapú operációs rendszert tartalmaz, másrészt a benne levő Realtek RTD1296-os processzor nem eléggé gyors ahhoz, hogy virtualizáltan Windows és alkalmazói programokat futtass rajta (arról nem is szólva hogy ARM-alapú, az asztali Windows meg alkalmasint x86-os processzoron fut).


Esetleg a Synology operációs rendszerében van a NAS-ról elérhető, a böngészőben futtatható irodai programcsomag (kb. olyan, mint a Google Docs):

[link]

illetve ennek mintájára biztos léteznek webböngészőből kezelhető a NAS-ról indítható könyvviteli szoftverek,

[link]

de hogy azok mennyire alkalmazhatóak a hazai gyakorlatban, arról nincs gyakorlati tapasztalatom.

2023. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!