Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 alatt nem lehet...

Windows 10 alatt nem lehet videókártyát cserélni?

Figyelt kérdés
Rendszerbeállításokba beállítottam hogy ne töltsön le automatikusan drivert, ezután törlöm a videókártyát eszközkezelőből és mégis elkezdi letölteni az update a drivert, mi itt a megoldás? Eszközkezelőből törlés után hirtelen táp lekapcs hogy a windows ne tudja letölteni a drivert a mostani kártyához? Hogy lehet videókártyát cserélni windows 10 alatt?
2023. márc. 15. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
DDU-t letöltesz, elindítod, aztán kiválasztod a driver törlése majd rendszer lekapcsolása vga cseréhez opciót, vagy valami nagyon hasonló néven fut.
2023. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Miért ne lehetne? Letörlöd a fennlevő drivert és felteszed a kártyához megfelelőt.

Én decemberben cseréltem R9 280-ról RX 5700 XT-re (meg már egy pár kártyát cseréltem másoknak is). AMD Cleanup tool leszedi a régit, utána feltettem a legújabb Adrenalin-t és kész.


Én az ilyen 3rd party sz*rokat nem preferálom, mint a DDU.

2023. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet, csak leállított gép mellett videókártyát cserélni.


Amúgy semmit sem kell tenni, kicseréled és kész. Minden más tiltogatás egyebek csak ront a helyzeten.

2023. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 P.O.C. ***** válasza:
68%

A DDU-nak csak akkor van értelme, ha AMD -ről Nvidia -váltasz vagy fordítva.

De így hogy régi AMD -ről újra váltasz tök fölösleges.


Amúgy meg ne adj addig internetet neki, míg letelepíted a legújabb drivert. Így a Windows Update nem kezdi el magától leszedni (ami szinte mindig valami elavult verzió).

De persze akkor sincs gond ha már leszedte a drivert, egyszerűen ráfrissíted az újat és kész.

2023. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gtx 750 ti-t cserélek gtx 1660-ra, szóval letöltöm a 1660 driverét, kihúzom a netet, letörlöm eszközkezelőből a videókártya drivert ezután kicserélem a videókártyát és felrakom a drivert amit előtte letöltöttem és csak ezután adok netet a gépnek?
2023. márc. 15. 12:57
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Sztem kapcsold ki a gépet, áramtalanítsd és utána cserélj videókártyát!


Más esetben megcsaphat az áram vagy kisüthetsz az alaplapon egy-két kondit és tégla is lesz!

2023. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Gondolom otthoni számítógépeden gondolod, telefonon nem lenne túl nehéz.


Szerintem a legegyszerűbb megoldás az, ha megnézed a böngésződ elérési útvonalát. Megnyitod a mappát, majd Ctrl+jobb kattintással rákattintasz a böngésződ ikonjára, és áthúzod az asztalra.


Az átmásolt parancsikonra jobb klikkelés után a Tulajdonságok menüpontban a Célmezőbe beírod a Messenger linkjét, majd elmented.


Ha nagyon profi akarsz lenni, akkor még az ikont is lecserélheted és átnevezheted Messengerre.


Vagyis én így csinálnám.

2023. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
áhh sorry másik poszthoz szántam
2023. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszed a régi kártyát belőle, törlöd a GPU-t pl. Display Driver Uninstaller-el. Beleteszed az új kártyát és kész.


[link]

2023. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
77%

Nem kell ez előző drivert törölni. Sőt ha rendszeresen frissítetted 750 ti -t akkor az ég világon semmit nem kell csinálnod. Hiszen a 750 ti -t még támogatja a legújabb driver pakk is.


Nincs olyan Gtx 750 ti driver meg Gtx 1660 driver külön. Minden kártyához ugyan azt a pakkot telepíti fel, csak azt aszerint konfigurálja, hogy mit használsz épp.


Csak áramtalanítod a gépet kicseréled a kártyát, majd bekapcsold és megvárod míg felismeri.

2023. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!