Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kibontatlan csomagolásban egy...

Kibontatlan csomagolásban egy hardvernek hosszú távon lehet baja?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve vettem egy RAM-ot meg videokártyát félve, hogy a háború miatt még durvább alkatrész árak lesznek, de megszívtam, mert a magas euró árfolyam és infláció ellenére is 25%-al olcsóbb most pl. az az RX6600 amit megvettem 1 éve.

Túladni már nem tudok rajta, mert újonnan is olcsóbb, mint amivel nekem nem lenne veszteségem rajta úgyhogy kénytelen leszek megtartani, de jó ideig még nem bontanám ki, mert nem lenne kihasználva.

Attól viszont tartok, hogy ha sok ideig csomagolásban van, akkor baja lehet oxidáció meg ilyenek.

Szerintetek lehet baja a hardvernek hosszú távon érintetlenül vagy nem?



2023. márc. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Lehet igen, kondik öregednek az idővel.

De minimális az esélye, hogy elromlik, de van esélye :)

2023. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szobahőmérsékleten iszonyat sokat kibírnak a kondik is, azoknak a magas hőmérséklet a mumusa, ami így tárolva nem nagyon elsz jelen.
2023. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alaplapokon a gombelem szétfolyhat, ami okozhat gondot. De ez közel 20 év alatt történik meg és ezekben nincs akkora kraft, hogy súlyos károkat okozzon, így könnyen javítható ha értesz az elektronikához és volt már valaha a kezedben forrasztópáka, de egy átlag felhasználónak ez is a tönkrement kategória, mert javítatlan állapotban nem fog elindulni.
2023. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!