Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó lesz ez a gép használtan...

Jó lesz ez a gép használtan játszani és netezni?

Figyelt kérdés

Össze szeretnék rakni egy gépet keretből. Amin tudok netezni nagy felbontású filmeket nézni. És tudok játszani. Gaming szempontból nagy igényeim nem lehetnek mert a monitorom felbontása is megáll 1360x768-as felbontásnál. Minden alkatrészt használtan szeretnék venni. A processzort és a lapot betudom szerezni ismerősömtől az alaplap amúgy is szükséges lehet. Mert nincsen Wifi routerem. És mivel wifi a neve gondolom akkor lesz a házban is több eszközön internet. De kérdés, hogy az milyen minőségű. Mert az előző egy nagy antennás fehér wifi router nem is baj, hogy tönkre ment mert utáltam, a Xiaomi Redmi Note 8-am mindig eldobta vele a wifi kapcsolatot. És most egy normális alaplap használt árán tudom megvenni. Ilyen az egész konfig amit tervezek:


GIGABYTE GA-AB350N-Gaming WIFI Alaplap 15K


Ryzen 3 4350G Pro processzor 17K


2x8gb 3600 mhz ram 22K


Cougar VTE 600W 25K


Emtec Power Plus X150 960gb 12K


Logic K1 ház 5K


Everest Frosty Fix proci hütő 4K


Gigabyte GeForce GTX 960 4gb OC 24K

[link]


2023. márc. 16. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
teljesen jó
2023. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Itt a legnagyobb baj, hogy egyátalán nem értesz hozzá. Nagy felbontású filmeket, úgyanúgy nagy felbontású monitoron tudsz nézni, a HD-s monitorodon nem fogod látni a különbséget 720p és 1080p között. A wifi-s alaplap pedig tudja fogadni a wifi-t, tehát a routerből tudja fogadni a wifit, nem fog magától netet csinálni, másik opció pedig, hogy bedugod a netkábelt. A házban a többi eszközhöz nincs köze az alaplapnak, csupán azért jó a wifis alaplap, mert egy sima nem wifis-t csakis internetkábellel tudsz használni (vagy usb-s adapterrel, illetve wifi kártyával) , viszont ez úgyanúgy fogja fogadni a wifit, mint egy laptop vagy telefon, kész ennyi a különbség, de internetet nem fog neked gyártani sehova se, ahhoz kell egy előfizetés routerrel együtt, vagy bekötni vezetékkel a netet. De egyébként alaplap igyis úgyis kell minden egyes számítógépbe, szóval megint nem értem miért irtad, hogy "szükséges lehet". Egyébként meg a táp feleslegesen nagy, a proci 65w tdp-s a kártya meg kifejezetten kis fogyasztású, nekem is volt ilyen VGA-m ilyen procival, én egy 400wattos tápegyságet javasolnék, valami márkásat: CoolerMaster,

Be Quiet , Corsair , FSP, Chieftech , Seasonic , Thermaltake valamelyik ezekből.

2023. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
#2 Vagyok. És egyébként használtan nagyon olcsók már a FullHD-s monitorok, 10k ért már veszel egy jó állapotút.
2023. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
960 helyett egy 1050Ti mehet bele akár, ugyanazt tudja kb, de picit újabb.
2023. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell lepontozni... Csak kicsit utána kell keresni, 12.000Ft ért pl most is árulnak 24"-es 1080p monitort... 15 ért fixen kap, ami már lényegesen jobb, mint a mostani 720p-s. Én 6000-ért vettem egy 21.5-es Benq-t pl. Monitorok nincsenek arany árban most.
2023. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Videókártya meg attól függ mire akarja használni, a kérdezőnek leginkább egy GTX 1060 3gb lenne a legjobb szerintem, ami már a 1050TI-nál is lényegesen erősebb. A -1GB vram pedig nem oszt, nem szoroz 720p-nél, de még 1080p-nél se. Árban pedig ezt is kapni 25k ért már. De itt tényleg az a lényeg, hogy pontosan mivel akar játszani, mert ha csak LoLozni akar azt az integrált is elviszi.
2023. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Még mindig mindenki ebben a hülye tévhitben él, hogy 720p minotoron pl úgysem lesz különbség a minőségben ha 4K-ra veszi a filmet akàr 1080-re. Kedves második inkább nézzél meg egy pár videót kis felbontású kijelzőn aztán többet nem kell majd ilyen hülyeségeket irkálnod. Komolyan ti gépeket mertek ajálgattni itt másoknak. De még ezt az egy kis apró dolgot sem tudjátok.. 👎🏼
2023. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
De eleve látom, hogy a 2-es sem egy jó szándékú válaszoló. Mert azért ne, hogy már a kérdező egy 400W tápot vegyen amibe később még egy közép-felsőkategóriás kártyát sem tehet. Jó lesz az a Cougar mondjuk ugyanennyiért egy Seasonic B12 vagy G12 lehet jobb választás lenne. De a Cougar is jó tápokat gyárt. Ami esetleg megérheti mert -50W kapsz csak kevesebbet az a B12 550W 20 ezerért.
2023. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Videokártyának jó az a 960. Kicsit talán jobb a 960 az 1050 Ti-töl. De ha pont annyiért van 1050 Ti lehet azt kéne. Mert csak újabb kicsit. Viszont az 1050 Ti újabb. GTX 1060 3gb-t nem tudom, hogy merjem e ajánlani mert 20%-al erősebb mint ezek. De pl a Forspoken egy 2gb vramos kártyán nagyon haldoklik a 1060 3gb még ezt bírja. De majd jön olyan amit nem fog. Én inkább ajánlanám a GTX 1650-et ha van még több kereted ez is majdnem 1060 3gb szinten van. Amúgy meg az Nvidia Control Panelban tudsz készíteni nagyobb felbontásokat GTX 1xxx szériában akár 8K felbontást is. AMD kártyákat is ajánlhatnék GTX 960 helyett RX 470 8gb kicsit erősebb. 1650 helyett RX 570 8gb szintén kicsit jobb. De a szar AMD szoftverben viszont nem nagyon fogsz tudni nagyobb felbontásokat kreálni hiába pedig, hogy lenne erre elméleti síkon lehetőség. Mindig mindenért sír az AMD szerintem pedig azon a 16:9-es 768p-n sem az igazi játszani manapság.
2023. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kellene megszólalnod Kedves #7-es ... Igen valóban feljebb lehet venni a felbontást kisebb monitoron is, viszont belekell nyúlni a beállításokba, amit nem feltételezek a kérdezőröl, + Nem véletlen nagyobbak a monitorok kijelzői sem , hiszen a felbontással a képernyőn minden kisebb lesz, mert a pixelek száma amiből összeállnak, többszörösére növekszik. Alapból nem is engedi a windows felvenni nagyobbra a felbontást, mint amilyen a monitorod, mivel az már nagyobb, mint az ajánlott, és nem véletlen írja azt, hogy "AJÁNLOTT". A 4k-s filmek pedig annyival lesznek jobbak, hogy szebb a renderelés, de a pixelek száma nem fog nőni. 3D beállításokba lehet átállítani a felbontást, de egy 720p-s valószínűleg 19 col vagy kisebb monitoron már a 1080p is rohadt kicsi lesz , nemhogy a 4k, a használó nem fog látni semmit csak nagyítóval. Néhány alkalmazás tud alkalmazkodni hozzá, de nem mind, szóval egyátalán nem ajánlom. Nincs baj a 720p-s monitorokkal, van amire megfelelnek, de ha valaki jó minőségben akar filmeket nézni akkor arra vegyen egy 1080p-s szép nagy 24 colos monitort, egyátalán nem drága. És akkor ez még a belépő szint, mert már a 4k-s kijelzők sincsenek horror áron, de ha valaki a végtelenségig spórol és nézi a műtyűr kis monitorját akkor azzal csak magát sz@patja meg.
2023. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!