Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó lesz ez a gép használtan...

Jó lesz ez a gép használtan játszani és netezni?

Figyelt kérdés

Össze szeretnék rakni egy gépet keretből. Amin tudok netezni nagy felbontású filmeket nézni. És tudok játszani. Gaming szempontból nagy igényeim nem lehetnek mert a monitorom felbontása is megáll 1360x768-as felbontásnál. Minden alkatrészt használtan szeretnék venni. A processzort és a lapot betudom szerezni ismerősömtől az alaplap amúgy is szükséges lehet. Mert nincsen Wifi routerem. És mivel wifi a neve gondolom akkor lesz a házban is több eszközön internet. De kérdés, hogy az milyen minőségű. Mert az előző egy nagy antennás fehér wifi router nem is baj, hogy tönkre ment mert utáltam, a Xiaomi Redmi Note 8-am mindig eldobta vele a wifi kapcsolatot. És most egy normális alaplap használt árán tudom megvenni. Ilyen az egész konfig amit tervezek:


GIGABYTE GA-AB350N-Gaming WIFI Alaplap 15K


Ryzen 3 4350G Pro processzor 17K


2x8gb 3600 mhz ram 22K


Cougar VTE 600W 25K


Emtec Power Plus X150 960gb 12K


Logic K1 ház 5K


Everest Frosty Fix proci hütő 4K


Gigabyte GeForce GTX 960 4gb OC 24K

[link]


2023. márc. 16. 12:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Egyékbként azért ajánlottam 400w-os tápot , mert a kérdező minden spóroloni akar, ez látszik a leírásból, szóval nem hiszem, hogy fejleszteni fog a közeljövőben. De egy rtx 3050 kártya is csak 10w-al eszik többet a 960-nál, vagyis arra simán fejleszthet. A hangsúly viszont a minőségi tápon van, megbízhatóság szempontjából is, plusz azokba biztos nem lesz olyan baj, hogy nincs elég PCI-E táp csati. Nekem volt olcsóbb tápom, és abba 1x8 pin-t beleraktam és csókolom, fejlesztési szempontból hiába 500w-os volt. Van erre átalakító tudom, de az megint plusz feladat, főleg olyannak aki nem ért hozzá, és nem is tartom megbízhatónak annyira mint egy eredeti PCI-E csatit.
2023. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad is a renderelés szebb lesz. Az már önmagában sokkal jobb mint ha 1360x768- ba nézi. Valós, hogy nem érthet hozzá de én most elmagyaráztam neki nagyjából az Nvidia Control Paneles dolgot. Pontosan mert az az egyszerűbb. De ha nem is érti én akkor is Nvidia kártyàt vennék a helyében mert az AMD szoftverével nem csak ez az egyetlen baj.
2023. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 NTBS ***** válasza:
100%
Megfelelő.
2023. márc. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
Igazad van 12-es, Nvidia kártyát ajánlok én is, minőségibbek mint az AMD, sokkal jobb a programja, drivere is.
2023. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt a táptémát túlmagyarázni, ha nincs köztünk egy tapasztalt villamosmérnök aki napi szinten épít tápegységeket, úgy sem tudunk releváns dolgokat írni.

Ami rendelkezésünkre áll:

[link]

Ha valami nincs itt vagy jobban érdekel, xy review kulcsszó és valamelyik nagy tech oldal bedob egy 10 oldalas tesztet amit érdemes átrágni.(olyan 4-5 teszt után az ember rájön, mit kell nézni egy tápon)

Amúgy B12 BC-t szoktuk ajánlani, középkategória alja és 20 ezer Ft.

A piac legjobb ár/értékű darabja. Mellékes hogy az 550W-os, most vehetsz System Power 10 450W-t közel annyiért is de még minőségben is sokkal rosszabb nem csak leadandó teljesítményben...

2023. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14.Minőségre ugyan az, tedd oda hogy szerinted jobb a szoftverje és a drivere. Objektív megegyezés nincs, aki Linuxot szereti annak pl. az nVidia rosszabb.
2023. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!