Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen floppy meghajtót/lem...

Egy ilyen floppy meghajtót/lemezt meg lehetne javítani valahogy?

Figyelt kérdés
Egy számomra fontos embernek van egy jó régi számítógépe (mindketten szeretjük az ilyen retro cuccokat), csak sajnos sok hülye kisgyerekkel él együtt, akik mindent tönkretesznek, az a csoda, hogy a ház még áll. Az a lényeg, hogy a lemez benne volt a meghajtóban, és vagy berúgták, vagy odanyomták, vagy valamilyen módon úgy belenyomták a lemezt a meghajtóba, hogy az eject gomb se tudja kitolni, illetve kézzel se lehet kihúzni, úgy bement, sajnos működni se működik, csak kattog (pedig az incidens előtt működött). Ez akkor azt jelenti, hogy belül szétnyomódott/eldeformálódott/eltört az egész? Bár nem én rontottam el, mégis nagyon sajnálom, és remélem, hogy helyre lehet hozni még valahogy. Egy ilyesmi gépről lenne szó egyébként: [link]

2023. márc. 20. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szét kell szedni a gépet, kivenni a meghajtót és kioperálni belőle a lemezt.
2023. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mindenképpen szét kell szedni.
2023. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyerekek ilyenek... Lehet hibáztatni a szülőket, de felesleges. A gyereknek néha egészen különleges elképzelések születnek a fejükben. Láttam már laptopot, amin a zsanérokat szakították szét azzal, hogy teljesen hátranyomták a képernyőt, reccsenésig, mert ők láttak olyan laptopot, ami tudja. Ez nem tudta.


Vagy olyat is láttam, hogy mikor befejezte a "számítózást" a laptopon, szépen kikapcsolta, az egeret a billentyűzetre tette, majd a képernyőt ráhatotta és mivel nem záródott, kicsit megnyomta. A laptop persze szolid reccsenéssel jelezte, hogy ez hülye ötlet volt.


9 meg 10 éves gyerek csinálták, szóval elvileg megvolt a magukhoz való eszük, de annyira azért mégsem.


Egy ilyen floppy meghajtót meg ha kukára nyomták, venni kell, neten keresni, gombokért adják.

2023. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 DK-s ***** válasza:
2023. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van 6-8 darab van itthon a régebbi gépeimből kiszedve. Egyet ma is használok, jól jön néha, olyan drivereket lementeni az utókornak pl, amit máshol nem elérhetőek a neten sem.
2023. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy helyre lehet hozni.
2023. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Yt-n vannak szerelúlős videók, így keress rá:

Floppy drive repair

2023. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!