Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik, ha egy régi CPU...

Mi történik, ha egy régi CPU mellé egy újabb videokártyát teszek?

Figyelt kérdés
A gépben egy Intel Core 2 Duo E8500 van, ami elvileg 2008-ban jelent meg. Ha vennék használtan egy ettől jóval újabb, mondjuk 2015-2016 környékéről (vagy akár még későbbről) egy videokártyát, akkor mi történne? Mivel úgyis PCIe x16 csatlakozós, ezért gondolom működne, csak nem tudom, hogy okoz-e lényegesebb gondot, ha a GPU erősebb a CPU-nál. Erre azért lenne szükségem, mert Linux alatt nem működnek a régi videokártyák (nincsen rá driver), illetve a CPU nehezen viszi a YouTube-ot is (az integrált GPU ezzel nem nagyon csinál semmit), a videokártyákban elvileg kéne lennie dekódolónak, ami megcsinálná a CPU helyett ezt.

2023. márc. 20. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmi nem fog történi, a szó szoros értelmében. Kép lesz, de a CPU nem fogja kiszolgálni a VGA-t.

YouTube videókhoz nem csak dekódolás kell, hanem rengeteg számítás is.

Egy ilyen régi 775-ös processzor a mai weboldalak alatt összefossa magát.

2023. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Értelme nem sok lenne. Egy GT1030-at rakhatsz mellé ami olyan videó gyorsítani az is fogja, de erős kártáynak semmi értelme.
2023. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bottleneck hatás. Sima pénzkidobás.
2023. márc. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A géped fölött eljárt az idő. egy öreg gép se Windows se Linux alatt nem leányálom.

Működni fog, érdemes újabb de belépő szint környékén nézelődni, így nem lesz gazdaságtalan a gép értékéhez képest.

[link]

Kapni azért olcsóért minimál kártyákat, csak szorgalmas internetes keresés, hogy a kiválasztott kártyát hogy kezeli a Linux disztrib / verzió, amit használsz

2023. márc. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok képben mostanában a linuxos hardverek terén. Úgy tudom hogy amelyik videokártya felett eltelt az idő annak egy legacy open source drivert telepít ami nem rossz de nem is jó. Legalábbis nekem lassabb és picit bugos is. Tehát az kuka. Akkor amikor még használtam asztali PC-t a hd3000-es szériás kártyákat érintette amit a HD7770-es kártyára cseréltem. Arra rátette a nyílt mesa-t és jó volt minden.
2023. márc. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!