Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van akadás egy laptopon?

Mitől van akadás egy laptopon?

Figyelt kérdés

Van egy dell laptopom és játékok közben, de nagyon ritkán filmnézés közben is szokott akadni. Játékoknál pl. A FarCry 3-nál szinte 3-5 percenként van FPS droop, és nagyon ritkán ki is dob a játékból az asztalra(bezárja a játékot).

MX150-es GPU-val van szerelve. Asztali gépnél még egyszerűbb kideríteni a hiba okát hardver cserével, de laptopnál nem tudom hogy mitévő legyek. Attol tartok, hogy bányásztak régen a laptoppal, de ezt az eladó cáfolta. Igazából nem nagyon lehet kideríteni. Újra van pasztázva Thermal Grizlyvel. Milyen tesztekkel, tesztprogramokkal tudnám kideríteni hogy mi okozza a hibát? Most kapott egy új SSD-t friss rendszerrel, és ugyan úgy csinálja. Lehet vele játszogatni, de elég bosszantó. Típus: Dell Inspiron 7472

Tudnátok nekem segíteni? Előre is nagyon köszönöm!


2023. márc. 28. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Az a gyanúm, hogy az integrált videokártyát használja a dedikált helyett. Nézd meg a biosban, hogy melyik az elsődleges videokártya. Ha az integrált, akkor állítsd át a dedikáltra.
2023. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
MX150 es GPU-t használja. MSI After is mutatja. A benchmark tesztek is szaggatva mennek végig. A GPU hőmérséklete a programok szerint 67-70 C.
2023. márc. 28. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a legújabb driver van felrakva a GPU-hoz?


[link]


A laptop egyéb drivereit is nézd át, illetve minden hőmérséklet mutatót figyelj.

2023. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legújabb van felrakva. Lehet, hogy nem bányásztak vele, de szerintem a GPU haldoklik.
2023. márc. 29. 16:47
 5/8 A kérdező kommentje:

Észre vettem valamit, ami számomra érdekes. Hátha tudjátok mi a probléma.

Amikor elkezd laggolni, kb. 2-4 másodperc, olyankor a GPU kihasználtság lecsökken 30-40 %-ra a 99-100-ról, és a processzor kihasználtsága pedig felugrik 50-60 %-ról 100%-ra.

2023. márc. 29. 19:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Most alaposan megnézve, amikor 50 FPS-ről lecsökken 2-4-re, olyankor a proci 100% on megy a 60 helyett, és a GPU 0 %-ra csökken, ilyenkor néha ki is dob a játékból ami érthető.
2023. márc. 29. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebben az esetben elég sanszos, hogy a GPU adta meg magát. És mivel laptopról van szó ez nem cserélhető.

Nagyon úgy tűnik, hogy annak rendje és módja szerint át lettél b@szva. Nem próbáltad ki játékokkal, mielőtt megvetted?

2023. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2 hónapja vettem. Eredetileg nem jatékra akartam, hanem kórházba voltam és oda akartam egyet. Kuderült, hogy nem kell sokáig bent maradnom. Most lett nem rég kiprobalva játék alatt. Eddig csak filmezgettem/neteztem rajta. Azért vettem ilyen GPU-val szerelt gépet, mert sok pozitív vélemény volt róla és teljesítményben is kimagasló. Hülye voltam, hogy akkor nem csekkoltam le mindent. Legközelebb nem vétek ilyen hibát. Ha tényleg GPU hiba, akkor ujragilyózás segíthet? Kb.milyen költségét von maga után?
2023. márc. 30. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!