Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi alaplap, argbs fan...

Régi alaplap, argbs fan megoldható?

Figyelt kérdés

Egy régi alaplapom van (asrock fatality z97x) vettem argbs ventit(ARCTIC P14 PWM PST A-RGB) tudtam hogy nem kompatibilis ezért vettem egy ID-COOLING HA-02 ARGB VENTILÁTOR HUB-ot amit viszont benéztem mert ez se kompatibilis.

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e kompatibilis kábelt venni hozzá vagy hogyha nem akkor arra gondoltam, hogy összekötöm a ventiket (chain link)

viszont akkor a ventiknek a 4 pines részét kellene bedugnom az alaplaba.

Nem tudom, hogy ezzel ártanék-e a gépnek vagy nem.



2023. márc. 29. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon röviden: amelyik lap nem támogatja az ARGB-t, azt az eszközt te sem semmilyen módszerrel nem fogod életre kelteni. Ami neked kell, az egy külső RGB vezérlővel szerelt ventilátor. Ezeknél nem az alaplapból kapja az RGB LED a tápot, hanem molex vagy SATA tápon keresztül. Ez úgy működik, hogy van benne x számú előre programozott séma, azokat tudod váltogatni vezetékes kapcsolóval, vagy távirányítóval. Az a ventilátor HUB amit vettél, az csak az alapról érkező jelet osztja szét.

Mivel neked az alaplapod semmilyen LED témát nem támogat, így mint írtam sehogy sem fog működni az RGB.


Pl. ilyesmit kellene venned: [link]

2023. márc. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami neked kell, az egy külső RGB vezérlővel szerelt ventilátor -


Ez úgy helyes, hogy ami neked kellett volna*

2023. márc. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!