Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudhatom, hogy laptopom...

Honnan tudhatom, hogy laptopomban hány slot van a memóriához és mennyi a max kapacitása, 1 vagy 2 slotban van a 8GB memóriám?

Figyelt kérdés
Meg hány Mhz-en működik a memóriám? 8 GB ram van a laptopomban. Ezt szeretném 16 GB-ra cserélni. Csak nem tudom most 2db 4 GB-os van-e benne vagy 1 db 8 GB-os ram? Meg mennyire lehet bővíteni? Aránylag új, fél éves laptop, 11. generációs i5-ös proci van benne.Windows 11-el van.

2023. ápr. 2. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
A feladatkezelő megmondja, hogy hány slot van és abból mennyi van használatban. Ha az összes, akkor teljes csere kell, ha van szabad akkor a meglévő mellé tehetsz. A sebességét is megmondja.
2023. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a legbiztosabb ha szétszeded vagy a youtube-bon megnézed, hogy hány slot van benne.

A memóriát a processzor kezeli, attól függ milyen proci van benne és így lehet megtudni, hogy mennyi RAM és max. hány MHz-ig tudja kezelni.

Pl. az én laptopomban 8GB az alaplapon van (forrasztva) és 1 memória foglalatom van, amibe tettem 1db. 16GB-os RAM-ot, így van benne összesen 24GB.

2023. ápr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Acer Aspire A517-52G youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=ATF7ekDTv5g

2023. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!