Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ez a config ? főleg az...

Milyen ez a config ? főleg az alaplappal nem tudom mit kezdjek ?

Figyelt kérdés

Gyereknek lesz összerakva a ugyhogy egyenlőre videókártya nélkül lesz , de ugy akarom össze rakni hogyha bármikor kerül mellé egy kártya akkor ne legyen probléma. a proci az fix mert a gyermek minden áron intel procit akar mert az a menő most a suliba :) . szóval így nézne ki amit én kigondoltam :


proci :

Intel Core i5-12400 processzor 78 ezer gyári hűtővel

alaplap:

Gigabyte B760M GAMING DDR4 45 ezer

ram :

Corsair 32GB DDR4 3600MHz Kit(2x16GB) Vengeance 39 ezer

táp:

FSP Hydro M Pro ATX gaming tápegység 800W 80+ Bronze BOX HYDRO M PRO 800 32 ezer

ház:

DeepCool MATREXX 55 V3 24 ezer


összesen : 218 149 Ft



Ti mit változtatnátok vagy jó lesz ez igy ? illetve miután össze raktuk akkor ez úgy fog müködni hogy az alaplapi hdmi-be kell kötni a monitort ?



2023. ápr. 3. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Jónak tűnik, bár ha 1080p felbontásra kell, akkor felesleges 32 gb, elég 16.

Működni fog kártya nélkül is.

2023. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Ennek a gyereknek valami régebbit adnék, 8-9. generációs Intelt vagy 1. generációs Ryzent egy 10-es szériás Nvidiával. Már most láthatóan el van kényeztetve.
2023. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Ramot felezd meg a procit cseréld 13400-ra, összességében sokkal jobb elsz így a konfig.
2023. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
800W táp kissé overkill
2023. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Ahogy látom, a Hydro M Pro elfogyott kb. mindenhol. Ha videokártyából nem tervezel csúcskategóriást venni, akkor egy 650-es is untig elég, egy RX 6800-at pl. simán kiszolgál.
2023. ápr. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon buta összeállítás... ram 40 ezerért, amikor épp padlóznak a memóriaárak?? Hogyan jött ez ki? 😃


27 ezer

[link]

Oké, csak 3200 mhz, de nincs szükség többre

Iletva 16GB is elég jelenleg szinte mindenhova. Hogwarts szívatja a népet jelenleg.. az is jó átlag fps-t ér el 16 gigával, de az 1% low értékek pocsékak vele, tehát recésedik a folytonosság. Ha cél a hogwarts-szal játszani, akkor jöhet a 32 gb ram. Ha nem, akkor elég még a 16gb. (Cities skylines és flight similator, ami még szereti a sok ramot)


Videokártya LEGYEN! Vagy ha nem akarsz, akkor hagyd az egészet, és vegyél egy intel 8100-9100 procis használtgépet 60 ezerért... a youtube 4K-t ezek is viszik...


Szóval proci:

12100F (fhd-ban társítható rtx 3060-nal, 1440p-ben 3080-nal.)

Videokártya:

1660 (super vagy ti előnyben. Használtan fér a keretbe,.de olyan olcsóak most, hogy megéri a használttal kockáztatni)


Alaplap amúgy majdnem okés. Jó ha van elég ventilátorcsatlakozó,meg egy rendesebb VRM+hűtés, hogy később akár egy 13700 is beférjen

Szóval ilyen áron jobb lehet visszanyúlni B660-hoz. Alzánál most 45 ezer ez a lap:

[link]

Kicsit komolyabb


Táp kérdés: 650W-ba belefér az RTX 3080-4080, szóval inkább a minőség a fontosabb kérdés: tier B vagy felette:

Ez van most jó áron igazán [link]

[link]



Ha freesync monitor, akkor nvidia kártya esetén displayportot kell használni, mert freesync csak dp-n megy nvidiával. Amd kártyával menni fog hdmi-n is.


Ha nem veszel videokártyát, akkor ugye az F verziós procik nem lesznek jók, mert nincs bennük videokártya. És nyilván csak az alaplapra fogod tudni.dugni, hiszen nincs is hova máshova 😃


SSD nem kell?

NV2 1tb 19 ezer


Szóval nem igazán értem a dolgot, hogy gyereknek.lesz összerakva, de videokártya nélkül akarokd?? Egy gyereket csak a játék érdekli egy számítógépben, kell a videokártya.


Ha nem akarod, hogy játszon, akkor meg ahogy írtam, egy régebbi 8100-9100 gép is tud mindent ma, hivatalos W11 támogatással, 4K hdr videók lejátszásával. Tehát szépen lehet rajta tanulni, házit letölteni stb

2023. ápr. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Tanuláshoz bőven elég kisebb konfig is

Akár egy használt üzleti gép, pl

[link]

2023. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bárcsak én lennék a gyereked 🙂
2023. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!