Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi videokártya biztosan...

Az alábbi videokártya biztosan menne-e BIOS update nélkül ezzel az alaplappal?

Figyelt kérdés

Asrock x370 Pro4-es alaplapom van P5.00-ás BIOS-szal. Az a kérdés, hogy egy RX 5700XT menne-e BIOS update nélkül.

Táp meg minden van elegendő csak jártam már úgy, hogy régebbi alaplap újabb videokártyát nem támogatott csak BIOS update után vagy már akkor sem.


Én úgy gondolom, hogy nem kellene problémát okoznia de mielőtt beruháznék egy vga-ra, jó lenne tutira menni. Tudom, hogy van újabb BIOS már a laphoz de nem feltétlenül akarom updatelni csak a vga miatt az egyébként évek óta stabil lapot.



#RX 5700 XT #asrock x370
2022. dec. 4. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Menne
2022. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
honnan szedted azt hogy bios update kell hozzá hogy az alaplap kezelje az újabb kártyákat ? ez egy f@szság, a pci-e vissza fele kompatibilis. 1.0 pci-e lapban is menne egy 4.0 kártya mindenféle gond és probléma nélkül..
2022. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Smart memory-hoz vagy mi a pontos neve kellhet akár, de maga a kártya anélkül is üzemel, csak épp ha megy ez a funkció is akkor van ahol picit gyorsabb lesz.
2022. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már miért ne menne? Videókártyához sosem kellett BIOS frissítés semmilyen PCIE alaplapba. Ez processzorhoz kellhet ha egy modell később jelent meg mint az alaplap de a foglalat támogatja lásd Ryzen 3000 vagy 5000 széria X470 és B450 alaplapokban.
2022. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2, #4: Egészen addig, amíg nem találkoztam ezzel a jelenséggel, én is azt hittem, hogy simán kompatibilis. :D


Aztán volt egy H61M lapom, amibe betettem egy R9 280-at és nem volt hajlandó képet adni sehogy. Megkapta a lap BIOS frissítést, utána gond nélkül ment évekig. Most ugyanazon alaplapba egy rx 460-at akartam bepakolni, ugyanez a szitu. Viszont itt már nincs BIOS update-m sajnos, mert túl öreg a lap.

2022. dec. 5. 01:02
 6/10 anonim ***** válasza:
25 éve szerelek számítógépeket, de ilyet még nem hallottam és nem is tapasztatltam. Bármilyen alaplapba bármilyen videokártyát tettem, az mindig adott képet(pedig volt bőven variáció, új alaplap+régi kártya, régi alaplap+új kártya). A windows az más kérdés, oda kell a driver, pláne játékra, de egy gépet elindítani, hogy képe legyen legalább a bios-nak ehhez soha nem kellett a biost frissíteni. Más volt ott a probléma.
2022. dec. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6: én is tizenéve szerelek gépeket. Ez volt a probléma. Csak BIOS update történt, utána ment.

Az esetleg elképzelhető, hogy valamilyen UEFI/legacy beállítás nem volt a helyén és az update resetelte, annyira azért nem mélyedtem el benne.

2022. dec. 5. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennek max régi kártya új lap esetén van annyi jelentősége hogy a radeon 6000 és a gtx 500 széria illetve amik ezek előtt voltak még nem támogatják az uefi módot.
2022. dec. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kérdező nem bántásból de azt mondod 10+ éve szerelsz gépet, nah és akkor olyan kijelentést teszel hogy bios update kell ahhoz hogy egy újabb kártya menyen a gépben ? hát öhhh hozzád se vinnék gépet szervizelni az is biztos.
2022. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9: Csak ismeretségben, hobbiként. Informatikus vagyok de más a szakterületem. De képzeld, eddig sosem volt rám panasz. :) Sőt, rendszerint engem hív, akinek már egyszer helyrepakoltam a gépét.


A kérdés itt azért vetődött fel bennem, mert tízenév alatt saját gépem esetében már előfordult ilyen. Én is furcsáltam, ezért nyilván megkérdezek másokat is erről, hogy mi a tapasztalat, ne szívjam meg.


Vagy Te úgy gondolod, hogy mindent is kellene tudni az adott szakterületen és a megbízhatóságot az szimbolizálja, hogy valaki sosem kérdez meg semmit?

2022. dec. 5. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!