Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak rgb megvilágositású...

Csak rgb megvilágositású billentyüzetek léteznek?

Figyelt kérdés

olyan nem létezik ami csak a betüket világitja meg.

Tehát ilyen kis szerényre gondolok.


2023. ápr. 7. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Az RGB is a betűket világítja meg, és a fehér fényű megvilágítás is egy RGB mód. A nagyon olcsóknál lehet csak egy színt tudsz választani, a drágábbaknál akár több közül is váltani lehet, a drágáknál pedig mindenféle vezérelt villanási mód közül lehet választani.

A LED-ek a billentyűk alatt vannak, de ha olyan billentyűsapkát választasz amin át tud világítani a LED, akkor alulról megvilágítja a karaktereket is, így látod a sötétben a feliratát.


[link]


De ha csak szétnézel az RGB billentyűzetek között, szinte kivétel nélkül azt látod, hogy megvilágítják a billentyűfeliratokat, és te is ilyet keresel. Ha az zavar, hogy a billentyű köré is kiszűrődik a fény és megvilágítja az egész házat, az kb. mindegyiknél ezzel jár.

2023. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

billentyű köré is kiszűrődik a fény


igen erre gondoltam

2023. ápr. 7. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alap, tömeg gyártott cuccok a legolcsóbbak, cserébe mind hasonlóan működik. Ha el akar térni az átlagtól, és minél egyedibb, halkabb és egyéb modolt cucc kell, úgy sokszorozódik meg az ára. Megpróbáltam rákeresni a szempontodra (low backlight bleed), és kb. a 40-120 ezres kategóriákról írnak (Logitech G PRO, HP HyperX Alloy Elite, Logitech G213), és úgy általánosságban a Logitech-nél írják azt a gyártási megoldást hogy nincs fénykiszűrődés.

[link]

Vagy ez egy szolid fehér (nincs magyar ISO!):

[link]

A termékfotó persze csalhat, kell nézni 1-2 tesztvideót is. És azt is, hogy milyen a kiosztás, ISO vagy ANSI, és tudsz-e vakon írni (ha igen, nem számít hogy épp norvég ISO a felirat, ha magyar a szoftveres kiosztás).

2023. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ma 17:08


A második linken lévő nagyon tettszik.Ez vezetékes vagy nélküli?

2023. ápr. 7. 19:51
 5/10 anonim ***** válasza:

A pluszjeleket lenyitva van technikai infó:

"Kapcsolók: Tactile

Működtetési távolság: 1,9 mm

Működtetési erő: 50 g

Teljes lenyomódási út: 4 mm

Csatlakozás típusa: USB 2.0

USB protokoll: USB 2.0

Háttérvilágítás: Igen, billentyűnkénti fehér"

2023. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Találtam 1 videot rólla


https://www.youtube.com/watch?v=z4gCDyyeCUY


ez inkább gaming billentyüzet,nekem meg gépelésre kellene,mondja a srác a videoba hogy azért gépelésnél elfáradnak az ujjai.létezik ilyen szolid fehér háttérvilágitású billentyüzet még amit talán könyebb nyomogatni?

2023. ápr. 7. 20:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem fogod érezni addig amíg ki nem próbálod, mindenkinek más a gépelési szokásai és teherbírása, nem lehet írásban és videón sem átadni. Nekem ettől másfélszer nagyobb erőkifejtésű switchem van, és napi több ezer karakter gépelése mellett sem voltam még 'fáradt'.


Mivel online rendelésnél ott a 14 napos elállási lehetőség, van 2 heted tesztelni, hogy milyen. Billentyűzetet és egeret a legnehezebb választani, mert bemutató példányok szinte sehol nincsenek kirakva (vagy csak korlátozottan), és szinte vakon viszed haza, hogy majd beválik-e vagy sem.

2023. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eddig ez a legjobb billentyüzet amit láttam,ilyen fehér világitású szerintem nincs is másmilyen.
2023. ápr. 7. 20:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a gamer részét nem tudod elkerülni, mert ez a világítás kategóriája. Egy sima irodai billentyűzetre semmi értelme világítást tenni, mert akinek ez a munkája az jellemzően vakon ír, sosem fog lenézni és látni a színeket.


Van még egy ilyen, G G413, ebből a szürke változatnak fehér a háttérvilágítása, és 5 grammal könnyebb a switch lenyomási ereje + vezetékes:

[link]

2023. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemcsak rgb.

Létezik íróasztal lámpával megvilágított billentyűzet is. :)

2023. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!