Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen új alaplap + processzor...

Milyen új alaplap + processzor + ram kombinációt 185K +- 3-4 ezerért tudtok javasólni RX 6800 mellé ami teljesen kitudja hajtani Full HD-ban?

Figyelt kérdés
Hogyha tudtok írni egy jó ajánlatot lga 2066 foglalaton belül akkor azt is szívesen fogadom mert akkor csak legalább processzor csere kellene. Most egy I7 7740X-et használok. Ami pár játékban képes kihajtani a kártyát. De sok az olyan játék pl CoD Warzone ahhol a videokártya 60-80%-on megy. Úgy tudom a 10980XE vagy 9980XE procikog támogatva van ez a foglalat. Ezeknek az I9-nek vannak 10-12 magos variánsai is amik olcsóbbak. De használtan ezek is drágák 90-120 ezernél csak akkor érnek többet, hogy ha munkára is többet vannak használva. Ugyan több mag hosszabb időre jól jöhet. És ennyi pénzért már vannak olyan újabb processzorok ami játékban tudnak ennyit, munkában is közelítenek már hozzájuk. Ahogyan nézem inkább az Intel áll jobban. De szerintem a 8 mag elég lesz a játékoknak lehet 10 év múlva is. A processzor mag követelmény a játékokban eléggé lassan fejlődik. Nem úgy mint a gpu-vram vagy ram igény. 16gb rammal fogok indítani. Mert még az a a legkevésbé gyenge láncszem. De pár hónap múlva fog bekerülni még egy 16gbs modul. Tápegységem az egy Super Flower SF-600P14MS Silver ECO 600W , tehát az alapján kérek ajánlásokat, hogy beférjek a fogyasztási keretbe egyértelműen! A processzor hűtőm pontos típusát nem tudom azt hiszem Gembird de azt igen, hogy olcsón vettem nagyon, hogy legyen valami hűtő rá. De szerintem az új foglalatokat már nem igen támogatja. A ram az 16gb 2800mhz. Szerintem ha ddr4-en belül maradok akkor is cserélem mert szerintem alacsony az órajele és a késleltetése is cl17-es. Az újabb platformokhoz +800-1470 mhz-vel magasabb órajelű ramokat ajánlanak.
2023. ápr. 17. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Átgondolandó hosszú távra:

B650 75 ezer

7600X 90 ezer + procihűtő 15 ezer.

2x16GB DDR5 55 ezer (vagy 2x8GB)


Amúgy:

13400F

Bármely értelmesebb VRM hűtőbordázott B660

2x16GB DDR4 3600 mhz CL16 (késleltetésből az alacsonyabb érték a jobb. CL16-18 rendben vannak. Egy CL érték kb 200 mhz-nek felel meg. Tehát 3600 mhz CL16 kb azinos 4000 mhz CL18-cal.)

2023. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

RX 6800 mellé Full HD-ban bőven megteszi és még marad bőven gubád.


[link]

[link]

[link]



Ha kevés és nem számít a gyorsabb ram.


[link]


[link]

2023. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!