Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes RTX kártyát vennem? SOS!

Érdemes RTX kártyát vennem? SOS!

Figyelt kérdés

Alapvetően munkára venném a számítógépembe a videókártyát, könyvelőként dolgozok, de imádok videót szerkeszteni, ezért azzal is foglalkoznék. Ezen kívül használnám játékokra, amibe a Cyberpunk 2077, The Witcher 3, RDR2, GTAV, Forza Horizon 5, és hasonló játékok tartoznának (erről lentebb írok még), és szeretnék elkezdeni streamelni. Én is dolgokra, videókra reagálnék, játszani nem hiszem, hogy fogok közvetítésben.



Nem szeretnék sokat költeni videókártyára, maximum 150 ezer forint (+-20 ezer), és a későbbiekben sem igazán akarnék erősebbet venni. Néztem az Ray Tracing-et, és nem használnám azt a beállítást, viszont szeretnék magas beállításokon játszani.


Ezekre használnám a videókártyát.

GIGABYTE B550M AORUS ELITE alaplappal és AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 processzor mellett használnám. (Itt egy újabb kérdésem lenne, melyik hardvert lenne érdemes majd fejleszteni és mire?)



Előre is köszönöm!



2023. ápr. 21. 11:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%
8Gb vram miatt nem ajánlott a 3070, itt vagyunk két évvel a megjelenése után és összecsuklik minden nagyobb cím alatt, hiába van meg a számítási kapacitás, a vram egyszerűen kevés. Ugyanannyi vramot kapott mint az 1070 2016-ban. Ha használtat nézel esetleg 2080Ti van ennyiért, teljesítményben nagyon hasonlóak, viszont 8 helyett 11gb vramod lenne.
2023. ápr. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Ma belebotlottam ebbe, modolt 3070 16gb vrammal. 0.1% low ~5x, 1% low ~9x, átlag pedig 1.15x teljesítménynövekedés - a sufniban rátaknyolt memóriával.

[link]

Egyszerűen ez a kártya használtan is túl drága ahhoz, hogy lespórolják róla a vramot, vagy visszaveszel az igényekből(de miért vennél, ha már 130-160 ezret kifizetsz egy használt kártyára is), vagy elfogadod hogy sok esetben teljesen játszhatatlan. Nekem egyik választás sem férne bele.

2023. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"vagy visszaveszel az igényekből"

Milyet ajánlasz, ami megéri az árát, és használható az esetemben?

2023. ápr. 26. 14:35
 14/14 anonim ***** válasza:

150K körül újonnan az RTX3060 12GB és AMD oldalról az RX6700XT vannak, utóbbi játékokban lényegesen gyorsabb, Adobe Premier Pro-hoz nem találtam konkrét adatot csak annyit hogy az RX6800 van egy szinten az RTX3060Ti-vel vagyis az RX6700XT valószínűleg lassabb mint az RTX3060. Ha az RTX3060 12GB-hez képest mondjuk 10%-al olcsóbban látsz RTX2060 12GB-t az is jó vétel lehet, de az már kezd kifogyni készletről sok helyen emiatt az ára túl közel van a 3060-hoz.


Az RTX3060-at amúgy sokan vették ilyesmi munkához a sok videómemória miatt a professzionális verziója, az RTX A2000 12GB helyett, ami sokkal drágább.

2023. ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!