Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7-13700KF processzorhoz...

I7-13700KF processzorhoz milyen alaplapot és hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, processzort szeretnék cserélni, méghozzá egy I7-13700KF-re gondoltam. Leginkább a hozzá tartozó alaplap és a hűtő a kérdéses, amit én kinéztem:


GIGABYTE Z790 GAMING X

Ez ilyen 100 ezer körül van, nézegettem még a ASUS PRIME Z790-P-t ami hasonló árban van. Végülis jelenleg a Gigabyte mellett állnék, most is Gigabyte van, meg még régebben ASrockom volt, de úgy különösebben nem ragaszkodok márkákhoz. Esetleg hasonló árban tudtok valami jobbat?


Hűtőnek a BE QUIET! PURE ROCK 2 BLACK

Ezt lehet kicsit spórolósnak érzem, annyira mondjuk nem tervezem húzni a procit, szerintetek ez elég lehet, vagy inkább egy Dark Rock 4 érdemesebb lenne +12 ezerért?



2023. máj. 3. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Többmagos terhelés alatt benyel 2x annyit, mint a 2700X.

Szerintem ne spórolj a CPU hűtőn, legyen a Dark Rock 4.

[link]

2023. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ryzen-t vegyél inkább, kevésbé fűt és sokkal jobb az ár-érték aránya.
2023. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ja igaz, AM5 jobb választás sokkal.
2023. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Hááát, akármennyire is jónak tartom a 13700KF-et most hogy van normális alternatíva AM5-ön én sem 253Wattos kazánt vennék ami ráadásul kifutott platformon van.
2023. máj. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hűteni az erősebb Ryzeneket sem olyan egyszerű már, sőt talán nehezebb, bár ott inkább a magok és a kupak közötti hőátadás lehet a ludas, bár igaz forrók kegyetlen, de annyit tényleg nem zabálnak.
2023. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

A régiek is forrók voltak és a régieknél is sokan félreértették ezt a dolgot. Tök már az, ha 75 ( vagy épp a mostani Ryzeneknél 95) fokot ír hőfoknak de a leadott hómennyíség Jouleban kevés és a hűtőd relatív hideg, illetve amikor úgy 95-100 fokos hogy elfőzi a folyadékot a 420-as AIOban, mint az i9-KS.


Ha az új Ryzenek nincsenek elküldve értelmetlenül a max TDP keretig akkor azok továbbra is kényelmesen hűthetők. Akármennyire is átok a kis magfelület és a rosszul kitalált kupak, a 88/143Wattos PPT még mindig nem 253W :D

2023. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy nem értem, hogy kb. minden kérdés alatt megy a hittérítés, hogy vegyél AMD-t mert az AMD így, az AMD úgy, az AMD az isten.

Mondom ezt úgy, hogy egyébként AMD platformon vagyok már jóideje.


Én egyébként elengedném a toronyhűtőket, AIO-ban gondolkodnék.

2023. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

#7.Így is nagyobbak az Intel eladásuk, nem kell félteni a kékeket.

Amúgy itt csak azt ajánljuk ami jó vétel, AM4 óta ez megy és még mindig vannak sokan akik arról vannak meggyőződve, hogy az FX9590 korában élünk...

2023. máj. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!