Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ZTE F618 típusú wifi modemnek...

ZTE F618 típusú wifi modemnek milyen antenna csatlakozása van?

Figyelt kérdés

Több fajta wifi antenna csatlakozás van, de nem tudom pontosan melyik van ezen a modemen. SMA, RP-SMA, N, RP-TNC...


Köszi.



2023. máj. 9. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Konzumer eszközökön a wifi antennáknál RP-SMA aljzatok:

[link]

szoktak lenni, az N- és az (RP-)TNC csatlakozók nagyok, nem férnek a vékony eszközre.


A termékről készült kép:

[link]

alapján olybá' tűnik, hogy fixen beépített antennákról van szó.

2023. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Fix nem cserélhető. Nem is tudok olyan szolgálatói eszközről, amin cserélhető.

Persze a fix helyett forrasztható rá csatlakozós változat, csak hát ugye ez nem a te tulajdonod. Nem bonthatod meg.


Az egyetlen lehetőséged ha saját routert, access pointot kötsz utána.

2023. máj. 10. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor az antenna cserével nem is próbálkozom.

Azt hittem, hogy simán cserélhető mint a többi routeren, csak ugye ez szolgáltatói, de így akkor nem.


Emeleti szinten eléggé gyenge a wifi jel, és ezt szerettem volna erősebbé tenni... Van fent egy TP-Link Archer C5 V4, de sehogysem tudtam össze kötni wifin a két routert... igazából range extenderként lenne használva a fenti, csak nem tudom összehozni a kettőt...fix ip-vel is próbálkoztam, olvastam forumokat, meg a tp-link leírásait, de semmi... valószínüleg a ZTE nem nagyon akarja a dolgot.

Kábeles megoldás az mindenképp kizárva.

2023. máj. 10. 07:19
 4/4 anonim ***** válasza:

"Kábeles megoldás az mindenképp kizárva."

Ha az emelet és a földszint egy fázison van, megoldást jelenthet az áramköri jeltovábbító páros:

[link]

ebből egyet elhelyezel a lenti, modemmel egybeépített routernél, aminek az Ethernet-portját összekötöd a router LAN portjával, a másikat meg elhelyezed az emeleti, vezetéknélküli eléréssel nem kellően lefedett területen (ha csak áramköri jeltovábbítós változatot veszel, amiben nincs elérési pont, akkor rákötöd az említett, switchnek/elérési pontnak "lefokozott" - [link] - TP-Link Archer C5 V4 egyik szabad LAN-portját; ha van benne elérési pont, akkor azt használhatod)

2023. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!