Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Más is tapasztalja, hogy...

Más is tapasztalja, hogy mostanában sokkal nehezebb eladni bármit is?

Figyelt kérdés

Már 10 éve hirdetek különböző oldalakon, de ami FB-on is most megy az kész állatkert.. Rögtön pofátlanul alacsony alkudozásokkal kezdenek, meg az érdeklődés úgy veszem észre sokkal kisebb olyan dolgokra is amiket féléve még lazán el tudtam adni. Itt most főleg PC hardverekre gondolok és műszaki cikkekre elsősorban. Ami az árakat illeti mindig is korrekt eladónak tartottam magam, figyelve az aktuális piaci árakat, de ha valaki pl. egy 300K-t simán megérő konfigra benyögi, hogy "százért viszem", azokkal nem tudok mit kezdeni, max. letiltani, de mivel úgy szaporodnak mint a gomba, így nagy eséllyel beléjük botlok újra... :D


Tehát mások tapasztalatai érdekelnének főleg, akik szintén szoktak árulni dolgokat a neten. Vagy csak nálam van ez a visszaesés?



2023. máj. 10. 03:50
1 2
 1/16 P.O.C. ***** válasza:
83%
Mert mindenből már annyi van mint a szemét. Túlkínálat van.
2023. máj. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Túlkínálat van, a vevő diktál! Ennyi! Nagyon sokan szabadulni akarnak a cuccaiktól, ezért nyilván esnek az árak! ez egy ilyen dolog. Az aktuális piaci ár lófszt sem ér, hiába figyeled! ha gyorsan kell a pénz, kénytelen vagy megalkudni, alacsonyabb áron adni!

Egy jó ideig ez lesz, amíg ilyen magas az infláció! Amit megveszel valamit, másnapra már csak a 2/3-át éri, ha el akarnád adni!


Ki az a hülye, aki 300k-ért venne valamit, ha megkaphatja 100K-ért is, mert az eladó rá van szorulva arra, hogy eladja!

2023. máj. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Fél-egy év aztán kimennek az olcsó dolgok, megint drágulni fog minden.
2023. máj. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

3.as több lesz az! Legalább 2-3 év! Mivel nagyon sokan hlye módon vásárolták a pc-t, aztán az avulás az gyorsabb, mint várták, valamint kevesebb a pénz is, így a gyerek 500-600k-s pc-jében csak áll a pénz otthon, próbálnak szabadulni tőlük, plusz a felgyorsult újulási ciklus miatt (videókártyák évente új generáció) egyre jobban értéktelenedik akár a fél éves kártya is, valamint a bányászat teljesen bezuhant, tehát a kártyák halmokban állnak a boltokban is!


Volt már ilyen időszak, a 90-es évek végén, amikor mindenki szabadulni akart a c64 meg 486-os gépétől! Fillérekre estek az árak. Kell egy jó pár év, vagy akár évtized is, mire profitot lehet szerezni egy mai gépből a jelenlegi piaci folyamatok mellett!


Aki figyel, az tudja, hogy most érdemes könyvbe, dvd-be, zenei kazettába, lemezbe, képregénybe fektetni, mivel a gazdagok elkezdték felvásárolni, mert egy-két év, és a szegényt a gazdagtól az különbözteti majd meg, hogy ki birtokolja valóban a tartalmat és ki az aki csak bérli és bármikor elvehetik tőle (pl netflix és társai, ott nem a tiéd a tartalom, bármikor elvehetik). Ezért olyan piaci fordulat van, ahol a gazdagok elkezdték felvásárolni a fizikai adathordozón kiadott tartalmat! Ebbe most érdemes belépni, mert még csak alig egy éves trend, de lehet, hogy jövőre teljesen elszállnak majd az árak felfelé! Már most érezni, hiszen egy-két éve egy VHS lejátszót megkaptál 1000-2000 forintért itthon is, mára a 8-10K az, amit elérnek egy normálisért és lőnek ki az árak! Én ebből élek jó ideje - mármint adás-vételből, piackutatásból, szóval nem mellé beszélek.

2023. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szerintem az is az oka, hogy sok embernek már kajára sincsen pénze. Ilyen élelmiszer árak + infláció mellett az alap megélhetés is komoly gondot jelent azoknak akiknek nincs legalább pár millió félre tett pénzük...


Ezzel az elavulás dologgal annyira nem értek egyet, mert ez nem új dolog, eddigi is évente jöttek ki új VGA, CPU szériák, de mégsem esett ennyire az érdeklődés mint most.

2023. máj. 10. 09:45
 6/16 A kérdező kommentje:

"ha gyorsan kell a pénz, kénytelen vagy megalkudni, alacsonyabb áron adni!"


Pont ez az, hogy nekem nem gyorsan kell a pénz, hanem inkább arra, hogy rendes árat kapjak érte.


Aki oda ad egy 300k-t érő cuccot 100k-ért mert kajára kell neki,az nem igazi kereskedő szerintem..

2023. máj. 10. 09:49
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Viszont ha arra vársz, hogy valaki évek múlva elviszi 300k-ért addigra éhen döglesz, meg idővel már annyit se fog érni, ha jön ki újabb, jobb. Ezért zuhannak a boltokban is az új alkatrészek árai.
2023. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Ez a kivárós taktika nem igazán működik szerintem, mert ez fordítva is igaz. A vevő x ideig nem vesz semmi, mert arra vár, hogy majd olcsón hozzájuthat idővel, de ha mégsem, akkor csak önmagát szívatta gyakorlatilag a felesleges várakozással.. Az ingatlan piacon is ez megy most mindenki várja, hogy ingyen lesz eladva minden, de jelenleg nem látni, hogy ez cseppet is lejjebb nyomta volna az árakat..
2023. máj. 10. 10:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Viszont egy 300k-s számítógépre nincs szüksége az embernek, az alapvető feladatokat ellátja egy újonnan 100k-s is. Azokról amit a drágább tud le lehet mondani. Tehát várhat minden további nélkül évekig, aztán lehet egy még jobbat beszerez olcsóbban, mert addigra kijönnek az újak, jobbak. Ingatlannál azért nem mennek le az árak, mert abból nem lesz később több, jobb (legalábbis nem olyan gyorsan mint PC alkatrész), hanem az van ami van, az eladónak nem kell gyorsan a pénz, a vevőnek meg gyorsan az ingatlan, így egymásra várnak. Aztán idővel valamelyik oldal enged, az eladói szerintem előbb fog, mert nem lesz szerintem hirtelen tömeges igény ingatlanra.
2023. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az is az oka, hogy sok embernek már kajára sincsen pénze"

Nagyon jól látod.

Jó, azért szerencsére még a többség nem éhezik, de amikor alig emelkedp fizetések mellett a kaják árai is egy év alatt majdnem duplázódtak, akkor az emberek általánosságban kevesebbet hajlandók kevésbé lényeges dolgokra költekezni.

2023. máj. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!