Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Home office-hoz ill. saját...

Home office-hoz ill. saját használatra mennyire jó választás ez a laptop?

Figyelt kérdés

A kiszemelt laptop:

[link]

A felhasználás: az alapokon kívül (böngészés, office, filmnézés) lenne még Wordpress oldal kezelés, webshop kezelés, minimális képszerkesztés, számlázás, és hasonló irodai dolgok.

Szerintetek mennyire lenne megbízható és gyors ez a gép? Van amiből kellene hogy jobb / erősebb legyen és van ami esetleg felesleges?

Köszi



#Asus #Home Office #vivobook S15
2023. máj. 10. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz erre a feladatra.
2023. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Overkill, gyengébb is teljesen jó lenne. Core i5 (11. gen.) meg 16GB mi a fenének?
2023. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem rossz, mondjuk kár, hogy csak 2 év gari van rá.
2023. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 tetszett az OLED kijelző és mindenképp 512GB tárhelyt szerettem volna.

A 16 GB nem volt feltétel, de nem találtam mást olcsóbban.

2023. máj. 10. 19:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Másik OLED 8GB RAM-mal: [link]
2023. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
8GB RAM már lassacskán kevés lesz!
2023. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 köszi :) amit linkeltem az helyi üzlet, ahol a szervizelést is meg lehet oldani, ha szükség lenne rá (bár ne legyen!) :D

náluk nincs 8 GB-s verzió jelenleg. És nem tudom h mennyire nagy a különbség a 8 ill. 16 GB között, de ha 1 mód van rá nem szeretnék a közeljövőben újat venni, ezért is voltam vele úgy, h akkor már legyen a jobb.

2023. máj. 10. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért is? Mennyit változtak a felhasználási szokások mondjuk 5 év alatt? Mert ennek a függvénye, nem az évszámé. Ő tudja, hány dolgot akar egyszerre csinálni. Talán még 4GB is elég lenne.
2023. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam minimális képszerkesztés is a feladatok közé tartozik. A minimálist a mennyiségre értettem, nem pedig arra, h Paintben bohóckodok :D

Jelenlegi gépem 8GB, de PS közben azért szenved néha, gondolom ez 16GB-vel jobb lenne azért. Hogy mennyivel azt nem tudom, ezért is írtam, h nem volt konkrétan feltétel a nagyobb, de ha már veszek akkor inkább szánok rá picit több pénzt és remélhetőleg évekig jó gép lesz.

2023. máj. 10. 21:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Mind a rendszerek, mind a weblapok erőforrásigénye egyre nő. Én ma már nem vennék 8GB RAM-mal szerelt gépet. Most még lehet, hogy jó, de jön egy frissítés, lesznek újabb fejlesztések a weboldalakon és hopp: elkezdi érezni a RAM szűkét.

Én is sokáig 8GB RAM-mal toltam, mert 2017-ben még elég drága volt a DDR4. Aztán egyre inkább észrevettem, hogy kevés, pedig Linuxot használok, ami nem olyan memóriazabáló, mint a Windows. Viszont a weblapok és a Chrome akkor is zabálja a memóriát.

2023. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!