Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzor a jobb...

Melyik processzor a jobb újabb játékokra I7 2600K vagy I5 6500?

Figyelt kérdés
Ha össze vetjük a régi I7-kez az “újabb” 4 magos I5-kel akkor melyik a jobb játékra? A valamivel újabb architektúra így vélhetően magasabb teljesítmény olyan játékoknál amik 4 szálat használnak már ha az Intel egyáltalán elérte a 10% fejlődést a két processzor között. Mert ugye akkor az Intel alig fejlesztett valamit. A pl ez ugye az újabbakra már nem igaz sőt a Ht nélküli 4 mag kevés is már de nem feltétlen lesz játszhatatlan a legtöbb játék de az idén eddig megjelent játékok között lehet találni olyant amire ez igaz. Vagy pedig az I7 2600K a jobb? Aminek régebbi de több szálas is. És ezzel jobban megelégszenek a játékok. Nem tudom az egy Skylake I5 mennyire tudja felülmúlni új játékokban főleg. A gyenge IPC növekedés miatt. A skylake előnye szerintem abban rejlett a haswellhez képest, hogy már volt ddr4-es lap is és sokan ezt vették mert hamarabb beállt az ára mint most a ddr5-nek. De mostmár ddr5-re is jobban megéri építkezni minden esetben mert közel van már árban a ddr4-hez nagyon. És egy 4800-5200mhz ram is hozzá tud adni a teljesítményhez akár 10%-ot is egy 3600-4000mhz ddr4-hez képest. Az intel csak 2666mhz-ig támogatta a ramokat. De itt is nyújthatta ezt az előnyt. Ha volt ekkora különbség ddr3 és d4 között is.
2023. máj. 25. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

6500 sokkal jobb, össze sem hasonlítható a kettő.

A Skylake sem a legélesebb kés a fiókban 1 magos teljesítmény terén de még így is messze jobb.

Hozzátéve, nagyon olcsó az AM4, inkább arra érdemes rámenni.

2023. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


A tesztben ugyan 3770 szerepel de ez gyorsabb egy 5%-al mint a stock 2600K. Ha húzva van akkor pedig magasabb szintre is fel lehet húzni jóval. Egyébként 5ghz órajelen a 7600-at is képes verni néhol nem kicsivel.

[link]

De amúgy egyszer láttam I7 2600 vs I5 6500 tesztet ott olyan 5-15% volt a 6500 javára. De szerintem nem is egy olyan erős vgaval volt a teszt nem volt az egy 1080 sem. Ha egy RX 6600 XT-vel néznénk lehet több lenne de az új játékok tényleg több szállat használnak így lehet nem. Én a 6500-at venném. De csak akkor ha utána tudsz váltani 6700K-ra. 7700-at nem ajánlom mert az szerintem nem éri meg a 6700 pedig ott még 5%-on is belül van. De szerintem is Ryzen kellene. Ryzen 5 2600-ak vannak 20K alatt. De a Ryzen 5 1400 is jobb processzor mindkettőnél és legalább lehet fejleszteni rá.

2023. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyikre sem érdemes építkezni. Ha van pénz rá akkor inkább LGA1700 vagy AM5 platformra érdemes vagy ha nincs akkor AM4 és Ryzen 5 3600 mindkettőt agyonveri 30 ezer forintért. Használtan gondolom még olcsóbban is kapható és simán kezel 3600 mhz-es ramokat is.
2023. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!