Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az alaplap alkalmas arra,...

Ez az alaplap alkalmas arra, hogy befogadjon ilyen processzorokat is?

Figyelt kérdés

R7 7700X ?? R9 7900 ?? R7 7800X3D ?? R9 7900X3D ?? Utolsó mondjuk kicsit túlzás szerintem. Vagy bármilyen procival megoldható ez ha ECO módba van. Azt olvastam, hogy az új Ryzen és Intel processzoroknál már 2-3 generációt vissza menőleg már a leg gyengegébb alaplap is támogatja I7, R7 talán I9, R9 processzorokat. Utóbbi esetben attól is függ mennyire lettek kazánok ezek a processzorok.

[link]


2023. jún. 1. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Befogadni befogadja mivel a foglalat kompatibilis, de azt vedd figyelembe, hogy ezek magasabb fogyasztású procik, jól jön nekik egy erősebb és hűtőbordás vrm vagy teljesítményt hagysz az asztalon, rosszabb esetben sérülnek a komponenseid.
2023. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tuningolja papíron bírnia kell, AMDnél picit szigorubban vették a VRM méretezését.
2023. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már inkább ezt ez is egy HDV lap csak ennek szerintem jobb a vrm-je talán valamivel. Gondolom ez még a keretbe fér.

[link]

Amúgy ECO módban mind2 bírni fogja az alap procikat. De nem árt a biztonság picit drágábban jobb lapot venni. Viszont a 3D jelzésűeket felejtsd el szerintem még a 7800X3D-t is. Úgy tudom ezeket Eco módba sem tudod berakni. Inkább az X nélküli procik ajánlottak főleg ha R9-et akarsz. Nem baj majd akkor fejlesztesz a jövőben cput pl Ryzen 7 8700 vagy 9700-ra pl. Ha most ilyen RTX 4090 Ti kártyát akarsz oda is elég akár egy R5 7600 is

2023. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!