Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 8086K processzort ha...

I7 8086K processzort ha cserélném I9 9900KS vagy I7 9700 procira akkor mennyivel lenne jobb az fps játékok alatt?

Figyelt kérdés

Az 9. Gen I7 és I9 procik mennyivel lennének nagyobb előrelépések ehhez képest? Inkább az I9 érdekel innen is a KS verziós. Az I7-et csak az IPC növekedés miatt hoztam fel nem kellene rá fizetni még a K-ra sem. Meg azért mert Z390 lapom van ami 9. Genes procikhoz lett kifejlesztve. Nem tudom a 8086K-val hosszú életű és korrekt volna e a dolog. De nem tudom a 9700K jobb e hosszú távon és megéri e a váltás akár fps többlet esetén is. Mert ez csak 8 szálon tud dolgozni de több fizikai magja van. Ha a 9900KS is ilyen 10%-al fog csak több fpst adni még dlss mellett is akkor szerintem az I7 8086K-val ki is maxoltam a foglalatot. Mert ennyi pluszt nem ér meg egyik proci sem. De hallottam, hogy egy 9700K is lehet képes ennyivel többre akkor egy I9.

Egyenlőre még maradok ennél a procinál utána vagy veszek valamit. Vagy még később pedig foglalat váltás lesz de ott tényleg olyan processzor kéne ami valóban elég nagy ugrás lenne a Ryzen 7 5700X-röl mik a vélemények ez lényegesen gyorsabb már mint az enyém ès akár egy 9900KS-t is lehagyna? RX 7900 XT kártyát használok.


2023. jún. 1. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Jóformán semmivel a legtöbb esetben.
2023. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem DLSS hanem FSR* De ha jön az FSR 3 azt is szeretném majd kihasználni néhány játéknál
2023. jún. 1. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!