Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy állítom át hogy a pc az...

Hogy állítom át hogy a pc az SSD-t bootolja először ne pedig a HDD-t bekapcsolásnál?

Figyelt kérdés
Bekapcsolásnál mindig F8-cal kell kiválasztanom hogy az SSD-ről indiljon a gép mivel az alaplapban nincs benne a bios beállítás menü és nem lehet elérni sajnos hogy ott átrakjam hogy indításnál az SSD legyen az elsődleges. Más módon betudom állítani hogy az SSD legyen az elsődleges ne pedig a HDD?

2023. jún. 1. 15:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Parancsbol ki kényszerítettem a boot setupot neki windowsból folyamatos shift+Del lenyomásával kellett újraindítanom és úgy tudta betölteni. Nem a megszokott volt de sikerült megcsinálnom végül. Köszi a nagy semmit <3 hasznos hsz-ek voltak ja nem.
2023. jún. 1. 18:34
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
Én azért jót röhögök rajtad, véletlen volna, hogy még mindig eltitkolod a lap típusát? Nem hiszem.
2023. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szirty ***** válasza:
60%
Nahát! Mégis van setup?
2023. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

#kérdező - "Hiába okoskodtok utána néztem és nincs benne."


Nagyon-nagyon hülye vagy ezekhez és pont te vagy aki okoskodik.

2023. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 elistvan ***** válasza:
39%
Már, hogy a fenébe ne lenne egy alaplapon bios. Pont az ilyen és hasonló alapvető beállításokért felel. Még a nevében is benne van Basic Input-Output System. Olyan mintha egy motorban nem lenne motorvezérlő.
2023. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szirty ***** válasza:
Igazából nem az volt a bökkenő hogy BIOS nincs, hanem hogy nem lehet belépni a BIOS setup-ba.
2023. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 elistvan ***** válasza:
39%
Ha van bios akkor bele is lehet lépni. Ezért is kérdezték pl az alaplap tipusát. Amúgy a legtöbb esetben ha a kérdező pause-vel leállítja a képernyőt akkor a bios post képernyőjén (ahol az eszközöket listázza a proci tipusát, a ram mennyiségét) alul oda szokott írva, hogy mi a billentyűkombináció. Ami a leggyakrabban del, de van ahol F1 vagy F2 stb...
2023. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szirty ***** válasza:

Ezt értem és egyet is értek veled teljesen.

De BIOS post üzenetekben nem mindig szerepel hogy milyen billentyűvel lehet setup-ba lépni. Sok setup-ban külön kikapcsolható ez az üzenet.

Ezzel én is szívtam már nem egyszer.


Szóval nem kérdés hogy van BIOS és be is lehet lépni a BIOS setup-ba. Úgy tűnik ez megoldódott.

2023. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!