Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha szeretnék venni egy handhel...

Ha szeretnék venni egy handheldet mert sokat utazom most melyik a jobb választás Asus Rog Ally vagy Steam deck?

Figyelt kérdés

Főként single player játékokhoz kéne mert utazás közben nincs mindig net de nem tudom melyik legyen.


A steam decken ugye linux fut és a proton nem minden esetben biztosít teljes kompatibillitást...


A Rog allyon windows fut de több tesztben is olvastam, hogy nagyon sok játéknál kell szöszmötölni még így is a normális futás(full screen normális képarány stb) érdekében...


2023. jún. 5. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Jatekja vallogatja, de inkabb egy laptop. Megis tobb ertelme es haszna van mint ezeknek a nesze semmi fogd meg jol kabarenak.
2023. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nekem egyszerűbb lenne hordozni egy ilyen kézikonzolt.
2023. jún. 5. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mennyivel egyszerubb? A kabat/nadrag zsebeben nem fer el, ugyanugy tolteni kell par ora utan.
2023. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen de nem kell magamal cipelnem egy laptop táskát.
2023. jún. 5. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a Rog Ally-t mondanám.

Szebb kijelző, valamivel kompaktabb méret, gyárilag Windows, erősebb hardver.

2023. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani... a steam deck kisebb teljesítményű, de akkuról működve nem igazán van különbség köztük. Szóval a feljesítménykülönbség csak töltőre dugva jön ki igazán. Akkor viszont nyer az ally, mert magyobb felbontásban, szebb grafikai beállításokon képes futtatni a játékokat.


Szóval nekem nem egyértelmű, hogy megéri-e a felárat az ally. Deck-re nagyon durván megy a fejlesztés/optimalizálás, hogy folyamatos élményt tudjanak nyújtani a játékok. Ally-nál ez még nem látszik.

2023. jún. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Felbontásban Ally 1080p, SD 800p. 5-6 évig játszottam 24" os 1080p monitoron, tekintve hogy milyen kicsik ezek a kijelzők tipikusan olyan dolognak tűnik ez amit pár óra játék után észre sem veszel. A 120hz, és az általánosságban jobb teljesítmény viszont tényleg jól hangzik az Ally mellett.

Ha nem vág földhöz a közel 15-100% felár(420/550/680 vs 800), akkor én is az Ally t mondanám - de nem gondolom, hogy bármi gond lenne a steam deck-kel, tekintve hogy mennyivel olcsóbb. Személy szerint inkább megvenném a 420 eurós steam decket, hozzá egy nagyobb ssd-t($110 körül van hozzá való 1TB) - de ezen a ponton ez már csak vélemény kérdése, kinek mennyit ér.

2023. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak Steam-játékokkal játszanál, akkor szerintem Steam Deck. Nem feltétlenül előny a teljes Windows egy ilyen játékkonzolon, viszont azzal más játékokat is tudsz futtatni. Szóval elsősorban a játékoktól függ.
2023. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van egy rakat TheVR-os teszt videó. Nézd meg őket.
2023. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van még egy rog ally-hoz hasonló kézi konzol, a lenovo legion go. Szerintem azt vedd. A kijelzője is nagyobb, a felbontása is, a kontroller lecsatolható róla, ami jól fog jönni neked.

[link]

okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!