Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom a régi,...

Miért nem tudom a régi, PM28738-3X 2A típusú, PCI 5.1 hangkártyámat használni Win 10 alatt?

Figyelt kérdés
Win 7 re még könnyen találtam hozzá illesztőprogramot, de ez nem fut win 10 alatt. Létezik, hogy az újabb OS már nem kezel régebbi PCI hardvereket?

2023. jún. 8. 11:28
 1/4 Szirty ***** válasza:
Az új OS akkor kezeli a régi hardvereket, ha az új OS-hez megírták a régi hardverhez való drivert és azt feltelepíted.
2023. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert a PCI kártya csak 'recsegve' ment bele a PCIE foglalatba..?

(de nem a hangszórók recsegtek) 😁

2023. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint az első hozzászóló is írta: az új operációs rendszerhez kell egy meghajtóprogram, ami kezeli ezt a hardvert.

Ha nem tartalmazza a rendszer beépítetten, akkor le kell tölteni.


Rákeresve a kérdéses típusra:

[link]

az első találatban:

[link]

kiderül, hogy a hangkártya a

CMedia CMI8738LX chipjét

[link]

tartalmazza. Mivel egy régi - 2001-es - chipről van szó - terméktámogatás híján - nehezebb hozzá Windows 10-hez való, rendes meghajtóprogramot szerezni.


Amit lehet találni az alapvetően Windows 7-re jó:

[link]

(a Virustotal elemzése - [link] - szerint vírusmentes, az egy figyelmeztetés - a 62-ből! - feltehetőleg false pozitív)

de nagy valószínűséggel alkalmazható Windows 10-re is.

2023. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, letöltöttem amit linkeltél, de sajnos nem támogatja.
2023. jún. 8. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!