Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy olyan gépet...

Szeretnék egy olyan gépet építeni, aminek a világítását egyetlen szoftverről tudom irányítani, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

A keret 350-400 körül lenne. (-35k, a háttértáraknak)

Az biztos, hogy Ryzen 5 5600 és egy 6650xt lesz szuszakolva a gépbe (bár ez 6700-ra változhat)

Fontos lenne, hogy ne csak előre beállított "programokat" tudjon a dolog, hanem én tudjam állítani a színeket. Pl. ha az egészet sárgán akarom használni

Amit szeretnék hogy világítson (sorrendben):

- a hűtés (lehetőleg vízhűtés)

- ramok

- alaplap

- ház

- (videókártya - ahogyan elnéztem, ha ezt is akarom hogy világítson, majdnem az összeg felét még rá kell fizetnem, úgyhogy ezt inkább kihagyom)

Minden ami ezen kívül van, felőlem lehet sötét mint az éjszaka.

Amit így gyors összenéztem konfig, a következő:

alaplap: ASRock B550M STEEL LEGEND

hűtő: Cooler Master MasterLiquid ML120L V2 RGB

ram: 32GB 3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance RGB Pro (jelenleg Fury Beastem van, de az csak 5 szegmenses, míg a corsairé többnek tűnik)

ház: Kolink Inspire K1 RGB*

táp: FSP 750W Hydro K Pro


*: neki pl. külső távírányítója van, ami kapásból kiesik a "centralizált" kontrollból.



2023. jún. 17. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég nehéz egységes szoftvert találni, mert gyártónként változhat, hogyan kell állítani a színeket.

OpenRGB -t tudom ajánlani.

[link]


De egyébként miért olyan fontos ez? Azért vettél ilyen erős gépet, hogy használd vagy hogy gyönyörködj benne? :D Ezt sosem értettem... Én a számítógépet nem programozható LED világításként szoktam használni...

2023. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Igazából azért, mert így a huszas éveim közepén szeretném már egy rég dédelgetett álmom megvalósítani... mégpedig egy csodás színpompás világító géppel :DD
2023. jún. 17. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


*Nem .com

Előző voltam.

2023. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Én a monitort szoktam nézni, te meg a gépedet bámulod :))
2023. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először válaszd ki, hogy kinek a vezérlő szoftverjét szeretnéd használni. Pl Aura Sync, amit az Asus készít. Nagyon sok más gyártó is támogatja, pl a DeepCool. Általában egyébként egy alkatrész több gyártó szoftverjével is kompatibilis, de ezeknek neked kell utána nézned. Illetve vannak olyan nyílt szoftverek, amik képesek mindenfélét kezelni ilyen az OpenRGB is
2023. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alaplapon vannak LED headerek azokat lehet a ASRock Polychrommal vezérelni.


Asus RX6700xt DUAL-on mintha lenne egy led csík, ha ez kisegít.

2023. júl. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!