Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha semmi nem látja a memóriaká...

Ha semmi nem látja a memóriakártyát, lementhetőek róla valahogy a fényképek ?

Figyelt kérdés
A telefonomban lévő kártyát egyszercsak nem látta a telefon, de laptopba rakva sem volt látható . Másik kártyát mindkettő látta . Egy ismerősöm megnézte, se linux se mac se win nem látta neki sem . Valahogy megmenthető a rajta lévő sok fénykép ? Mindig halogattam a lementést .

#SD kártya #memóriakártya #adatmentés #Adat helyreállítás #Memória sérülés
2023. jún. 28. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a kártya csatlakoztatását érzékeli a gép (értsd: látja, hogy valamilyen memóriakártyát csatoltál rá, de fájlokat, fájlrendszert nem lát rajta), akkor némi esély van rá (jó esetben csak a partíciós tábla sérült meg, maguk az állományok lehet, hogy menthetőek).


Ehhez a memóriakártyáról kell készíteni egy teljes lemezképet - ehhez eszköz például a dd (ami elérhető Windowsra is: [link] ), vagy az ImageUSB ( [link] ) - majd az így készült lemezképről meg lehet próbálni helyreállítani az állományokat - például Testdisk ( [link] ) segítségével.

2023. jún. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha igaz hogy semmi akkor menthetetlen, reménykedj hogy ez hazugság és van amely adatmentő progi olvassa. Lemezkezelő mit mond róla? Ha raw az jó jel.
2023. jún. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaz, csak amolyan "félamatőr" szinten, de néha foglalkozok adatvisszaállítással. Hasonló esetekben olyan 50-60% szokott lenni a siker-arány, ami természetesen függ a károsodás mértékétől. Az, hogy nem ismeri fel a fájlrendszert, az még nem feltétlenül katasztrófa. Ha sikerül bájtról-bájtra elérni az adattároló területet, akkor még kifejezetten jók az esélyek. Még akkor is, ha fizikailag sérült az adatterület. Ugyan ilyenkor valószínűleg nem lesz 100%-os a helyreálíltás, de némi szerencsével az adatok nagy része helyreálíltható.

Ha valamilyen komolyabb elektronikai károsodás érte, akkor sajnos sok mindent nem lehet tenni. Báááár... én láttam már Youtube-on olyanokat, akik képesek így is megpróbálni megmenteni. https://www.youtube.com/watch?v=NIz_AeooaH4 https://www.youtube.com/watch?v=KsFKpqVhU88

.. én mondjuk 15 év szakmai tapasztalattal a hátam mögött sem mernék/tudnék ilyesmibe belevágni, de mint látható, vannak, akik képesek erre. Mondjuk gyanítom, az óradíjuk sem annyi, mint nekem. :-)

2023. jún. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb írták: ha csatlakoztatás érzékelve van, de fájlrendszer nem látható, én is image-et készítenék a kártyáról és azon kísérleteznék Testdisk vagy Photorec segítségével.

Ha maga a chip nem sérült meg, akkor - jó pénzért - Kürt vagy hasonló tudhat segíteni.

2023. jún. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítseget ! Abszolút nem lája sajnos a kártyát. Telefonon,az eszközkarbantartóban, a tárhelynél nem is irja ki, hogy van benne . Laptop érzékeli, hogy bedugtam a kátyaolvasót, de azt írja ki, hogy helyezzek be memória kártyát . Igaz párszor leesett a telefon, de nincs láható sérülés rajta . Jól sejtem, hogy így menthetetlen ? Nem azt mondom nem áldoznék rá a túrás képekre, de nem százezreket 😀 !
2023. jún. 28. 09:59
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jól sejtem, hogy így menthetetlen ?"

Ennyiből nem állapítható meg. Ha van lehetőséged egy Linuxos gépen megnézni, és magát az eszközt (/dev/sdb, vagy hasonló) látja, akkopr még lehet, hogy menthető. Ha nem, akkor fizikai/elektronikai hibája van, amit csak a linkelt videókban mutatott módon lehet esetleg orvosolni.

2023. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

"Jól sejtem, hogy így menthetetlen ?"

Rosszul sejted. Eddig semmit nem tettél annak érdekében hogy megnézd meg vannak-e még. A filekezelők nem erre valók se windowson se androidon se linuxon se fényképezőgépen. Lemezkezelőbe pedig nem voltál hajlandó benézni. ☹️

2023. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz hozzá inkább ne kísérletezz vele mert nagyobb baj is lehet, vidd be adatmentésre.
2023. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!