Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul az alaplapom?

Miért nem indul az alaplapom?

Figyelt kérdés
Frisítettem egy újabb videó kártyára ,egy rx 570 8Gb ,és ezért a régi alaplapot le kelett cserélnem mivel nem fért el a vezeték illetve a sata csatlakozók miatt. Egy 1150 es alaplapot cseréltem le egy 1151 es alaplapra ,így micro atx helyett atx szabványú lapot vettem így minden el fér kényelmesen. Használt alaplapot vettem amelyben van 4 ram slot ami ddr 3,mivel nem akartam új ramokat venni hisz azokkal semmi problémám nem volt. Így vettem egy használt i5 6500 cpu t használtan és át pakoltam mindent ami kelett a régi gépből. Vettem egy új tápot is mivel az is probléma volt ,egy 550 wattos tápot. A probléma az hogy össze raktam és meg sem mozdul az egész. Nem tudom mi lehet a probléma. Szerintetek kompatibilitási hiba lehet? Az alaplap egy Gigabyte ga h170 hd ddr3 rev 1.0

2023. júl. 1. 08:42
 1/4 Gyakori93 ***** válasza:

Így láthatatlanban nehéz megmondani mi lehet.

Először is, vegyél ki minden olyan alkatrészt ami nem kell az első indításhoz. Mint például: VGA, HDD, SSD, különböző bővítőkártyák ha vannak.


Ami benne legyen, természetesen az alaplap, CPU, 1 darab RAM.

Csak is azért, hogy a bios/uefi-t betölti-e?


Ellenőrizd a kábel csatlakozásokat, legyen rajta a 24+4 pin-es csatlakozó, CPU tápellátást biztosító 4+4pin


Előlapi kapcsoló és reset gomb is legyen bekötve és ellenőrizve


Egyenlőre ennyi jut eszembe.


Ha beindul, és bejön a bios/uefi akkor lehet berakni a többi RAM-os és a VGA-t.

2023. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mindent húzz le videókártyát is vedd ki, proci bent, hűtő legyen rajta, fő atx 24X meg a procinak a 4pinese legyen bedugva és így indíts.... ha így se indul... kuka a lap.
2023. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen meg próbálom és írok hogy sikerült e
2023. júl. 2. 00:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg oldódott, a ház be kapcsoló gombja nem volt jó,most már minden okés
2023. júl. 6. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!