Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Előlapi 3,5mm jack csatlakozó...

"Előlapi 3,5mm jack csatlakozó aljzat kompatibilitási probléma miatt nem használható.", de van rá mód, hogy működjön az is?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a gépet vettem pár hónapja, jól működik, nincs vele problémám és mindent futtat, amire szükségem van. Viszont ez az előlapi jack kompatibilitási probléma kicsit zavaró lett. Eddig USB-s füleseket használtam, most váltanék, de ez igencsak lekorlátoz.


Van esetleg rá mód, hogy működőképessé tegyem az előlapi jacket?


2023. júl. 1. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Mindenekelőtt nézd meg, hogy egyáltalán rá van-e dugva az alaplapra.
2023. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Válts Linuxra, és egyből működni fog.
2023. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 DK-s ***** válasza:
9%

Itt valami bűzlik.


Ha az aljzat 3,5-es jack, a dugó úgyszintén, akkor az kompatibilis és kész. Ennyi.


Ha bármiféle kompatibilitási probléma lenne, azt a GÉP csinálja neked, hogy ne unatkozz.

2023. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az alaplap a linken látható, a gépház pedig "CS-107 Mini Tower Case" - AeroCool
2023. júl. 1. 14:58
 5/9 A kérdező kommentje:

Az első dolog amit látok az az, hogy pl az egyik ventinek a 4 pines "CPU" konnektorja nincs rádugva semmire, de el se ér olyan helyre ahova be lehetne dugni.


Ahogy elnézem a front panelt, olyan mintha be lenne kötve minden. Azon van 2 USB, meg a power gomb is, ezek mind működnek, csak a jack dugó nem.


Van valami guide amiben rá kereshetek, melyik kábel mire van, mi mit csinál kb?


Sosem piszkáltam még egy működő pc dolgait és nem szívesen cseszném el a gépem :D

2023. júl. 1. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én tévedek, de ezen a kicsi alaplapon sehol nem látok csatlakozó tüskesort az előlapi hang be és kimenethez. Megnéztem a manuáljában az alaplapon levő csatlakozók listáját és a rajzokat, de sehol nem ábrázolják és említik az előlapi hang be és kimenetet. Tudom, hogy hogy kell kinézni a 9 tüskés csatlakozónak, de ezen az alaplapon én nem látok sehol ilyet.

Ilyennek kéne lennie, mint ezen a képen, de én nem láttam sehol:

[link]

Aztán egy fórumon olvastam, hogy másnak is volt ilyen problémája és ott kiderítették, hogy ez az alaplap egyáltalán nem rendelkezik előlapi hang csatlakozóval. Sajnos ez a helyzet. Csak hátul van.

2023. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na bakker :D így már értem. Megtalaltam közben a HD AUDIO headet a gépházban, már értem miért nem volt bedugva akkor sehova.


Van esetleg valami tipped ennek a megoldására? Pl valami átalakító? Vagy maradjak az USB-s fejhallgatóknál, esetleg valami 2.5-3m hosszú jackes fejhallgatót? 😂


#2 ahogy látod ezen a linux se segítene :P

2023. júl. 1. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Létezik jack "hosszabbító", párszáz ft-ért, egy ilyennel megfelelő hosszúságú kábelt kapsz a fejhallgatódhoz.
2023. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A megoldás, hogy veszel egy jack "apa"-jack "anya" kábelt, és a hátlapi jack csatlakozót használod.
2023. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!