Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort vegyek?

Milyen processzort vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy új videókártyám (1660 Super) amit most vásároltam.Hozzá egy intel core i3-9100f van mellé de szerintem nem olyan erős már ez a proci.Milyen processzort ajánlotok a videókártyámhoz?Cpu foglalat:Intel socket 1151.Köszi a választ!

2023. júl. 3. 02:52
 1/3 anonim ***** válasza:
I5 9500 vagy I7 8700
2023. júl. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 1660 mellé bőven jó még az a CPU. 1151-re már nem fejlesztenék semmit, mert elavult.

A legerősebb CPU amit kapsz ebbe a foglalatba az i9 9900, de ez eléggé túlzás lenne.

2023. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8400 elég hozzá. De nem gondolom, hogy megérné. Nem olcsók az ilyen alaplapok, szerintem add el a fenébe a procival együtt, úgy lenne legalább ~50 ezred. A helyzet az, hogy a 9. generációs i5-ök sincsenek jó árban, az i7-ek borzasztóak, az említett az i9 meg egyenesen pénzkidobás.


MIvel feltételezem, hogy a RAM-jaid nem túl gyorsak, így adhatod azokat is el a proci + lappal, olcsón tudsz venni 3200-es G.Skill Aegist helyette. + tudsz vadászni most pl. 20környékén egy b450-es lapot + egy Ryzen 3600, és nem csak van 6 mag 12 szálad, de nem is lőtted magad tökön a következő fejlesztésre, ott lesznek az 5. generációs procik, akár 3D cachel. Minimálisan lassabb az átlagos játékokban a Ryzen 3600, mint egy 9700K, és ez a különbség el fog tűnni, ahogy egyre több játék használja majd a 12szálat, és marad lehetőséged előre lépni, miközben egy 9.gen intelnél ez nem nagyon van így.

2023. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!