Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha újonta veszek alaplapot...

Ha újonta veszek alaplapot akkor kell hozzá bios update?

Figyelt kérdés

Vennék egy gépet újonta alkatrészenként.

Az alaplap: aorus b450

Cpu: r5 5600

Néhol aztolvastam, hogy csak akkor kell bios update ha az alaplapot 1 éve vásároltam.

Biztosra szeretnék menni mert ha kell bios update akkor nincs régebbi processzorom amit addig bele tudnék tenni.



2023. júl. 4. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól működik, nem kell frissíteni. Ha olyan BIOS verzió van rajta ami nem támogatja azt a CPU-t amit bele akarsz tenni, akkor frissíteni kell.
2023. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Miért, most már ilyen gépek vannak, hogy egyébként nem indul el, alapjárat, safe mode vagy nevezzük bárminek, legalább a frissítés idejére?

Régóta nem követem a PC-s fórumokat, nem érdekelt már a téma, de korábban ilyet sehol nem olvastam.

2023. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Argloss ***** válasza:

Attól függ, hogy mikor gyártották az alaplapot. Ha veszel egy 2018-as gigabyte aorus b450-at, akkor az nem fog elindulni Ryzen 5600-al, csak bios frissítés után. Viszont ha számtech boltból rendeled, akkor kérheted, hogy frissített biossal küldjék ki.


Szervizmérnök úr, jellemzően csak a drágább alaplapokon lehet processzor nélkül biost frissíteni.

2023. júl. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ettől paráztam. Vègül b550m aorus elite lap lett mert azt lehet proci nélkül frissíteni.
2023. júl. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
#2 Állítólag ha később készült a processzor, mint az alaplap, előfordulhat, hogy el sem indul. Lehet, hogy a frissítés idejére szükség lesz egy támogatott processzorra. De ha nem tudod, minek szólsz hozzá?
2023. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha előfordulhat, hogy bizonyos processzorokat csak BIOS-frissítés után támogat az alaplap. Jellemzően azokat, amik később jelentek meg, és valami technológiájuk eltér attól, amit az alaplap BIOSa addig támogatott. De ez sem érinti az összes újabb procit. Igazából én összesen egyszer futottam bele ilyenbe, pedig napi szinten foglalkozok gépekkel.

Irányelvnek pedig elmondható, hogy ha nincs komoly indokod rá, akkor felesleges, és kockázatos dolog frissíteni. Tudom, sokan szinte már fanatikus módon telepítgetnek minden egyes BIOS-frissítést, és idegösszeomlást is kapnának, ha nem lenne a legújabb patch feltelepítve (persze az ő dolguk, csinálják...), de a BIOS jellemzően nem egy olyan dolog, amivel probléma lenne, ha nincs állandóan frissítve. Ha működik, akkor nem kell hozzányúlni, sőt, szerintem nem is célszerű.

2023. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Argloss ***** válasza:
Itt mondjuk ez nem érint, de teljesen új dolgoknál is előfordul, hogy bios frissítéssel kell kezdeni. Pl. nem olyan rég volt a AMD Ryzen 7 7800X3D processzorok esetén túlfeszültség probléma ami miatt szétégett a processzor meg az alaplap is.
2023. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#2 Intelnél nem volt ilyen gond, mert kb. minden CPU generáció új foglalatot kapott, nem kellett azzal foglalkozni hogy visszafele kompatibilis legyen régebbi alaplappal, nem tudtad beletenni. AMD ezzel szemben AM4 foglalatba 6 évig adott ki újabb és újabb generációs CPU-kat. A régebbi alaplapon pedig hogy támogassa az új CPU-t, ami alaplap gyártásakor még nem is létezett, lehet kell BIOS frissítés.
2023. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!