Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asrock Alaplapon az UEFI...

Asrock Alaplapon az UEFI verzióját érdemes frissíteni?

Figyelt kérdés
Asrock alaplapom van. Az UEFI menüben van oylan rész, hogy check update vagy valami hasonló és ha rányomok ellenőrzi, hogy van-e elérhető frissítés. Érdemes mindig a legfrissebbet használni? Ebből lehetnek olyan gondok, mint régebbi alaplapokon a BIOS frissítésnél, ha esetleg elszúrok valamit?

2015. júl. 14. 11:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Az elszúrást úgy értem, hogy egy váratlan áramszünet vagy ilyesmi.
2015. júl. 14. 11:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom gyakran nem használod az UEFI felületet illetve ha nincs semmi problémád a géppel, akkor felesleges. A gyártó oldalán amúgy írják, hogy az új verzió milyen újdonságokkal szolgál...leggyakrabban csak a támogatott CPU esetleg RAM listát/beállításokat frissítik azaz nem létszükséglet a frissítés (főleg mivel áramszünet esetén gond is lehet).
2015. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Néha szoktam belépni az uefi-be, mert tetszik ez a klassz felület.:)1x be is paráztam kicsit, mert nem töltött be a Windows.. Na mondom, mi lehet ez? Egyszer csak rájöttem, hogy a boot-ot ultra fast-ra állítottam véletlenül és azért nem ment, mert valamelyik hardver azt nem támogatta..:)
2015. júl. 14. 13:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Még az a kérdésem lenne, ha esetleg mégis frissíteném, ezt hogy lenne a legbiztonságosabb? Mert lehet közvetlenül az UEFI menüből is ahogy látom és van az Asrock oldalon egy Appshop nevű program is melyikkel lenne érdemesebb?
2015. júl. 14. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleinte nekem is érdekes volt, de így lassan 4 év után már nem túl izgalmas az UEFI. Egyszer kellett frissítenem még az első fél évben egy újabb típusú CPU miatt, de azóta sem frissítettem/piszkálgattam. Persze, ha attól jobban érzed magad, akkor frissítsd, de véleményem szerint, ami jól működik azt ne babráljuk feleslegesen.
2015. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, csak nem nyugodtam és frissítettem a BIOS-t az Asrock H97 PRO4 lapomon. Gyárilag 1.40 számú BIOS volt rajta, ez frissült a legújabb 1.80-as számúra. Az Asrock APP Shop programot használtam a frissítéshez és kb 3 perc alatt le is zajlott a művelet. Azután újraindult a gép és már az új BIOS fogadott. Úgy tűnik minden rendesen működik, viszont van egy kis probléma, amit csak a frissítés óta tapasztalok:


Én HDMI-vel használom a gépet egy tévén és a BIOS frissítés óta mintha csökkent volna a hangerő HDMI-n keresztül. Sokkal feljebb kell vennem a tévén a hangerőt, hogy kellően hangos legyen..


Ezt csak a BIOS frissítés óta van így, azelőtt rendben volt.. Más változtatás nem történt a gépen,az Nvidia driver is ugyanaz mint azelőtt volt, ezért gondolom, hogy az új BIOS okozza ezt. Régebbi BIOS-ra visszatérés ugye nem lehetséges?

2015. júl. 17. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!