Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rizikós használtan vásárolni...

Rizikós használtan vásárolni vidikártyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Találtam online a jófogáson 62.500 ért palit dual rtx 2060 6gb vidikártyát. A kérdésem hogy rizikós lenne beruházni rá? Az eladó azt írta hogy személyesen illetve foxposton keresztül is át tudja adni nekem. Megéri vagy tuti kamu?
2023. júl. 18. 22:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Illetve milyen tapasztalataitok voltak már használt termékek vásárlásával?
2023. júl. 18. 22:56
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jófogáson még nem vettem, hardveraprón szoktam tallózni, az árak hasonlóak. Rx6600xt-t vettem nemrég használtan, működik hibátlanul. Rizikó van benne, mert használt.

Ha belefér inkább 2060supert néznék, nem nagy a különbség árban, de sokkal jobb és 8GB VRAM van rajta.

2023. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeméylesen elhet tesztelni is akkor azért nem lehet átverés.
2023. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Ja, 2óra hosszat tesztelgeti a lakásodon, aztán a végén azt mondja, köszöni nem kell.

De addigra már jól körülnézett a lakásban hogy milyen értékek vannak. :)

2023. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Én semmiképp nem szoktam ajánlani a használt elektronikát, mivel ha vigyáznak is rá, van egy kb élet tartama, amit bír, aztán ki tudja, hogy nálad mennyit fog még. Lehet szerencséd és éveket, de lehet 2 nap múlva behal...
2023. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
4-es. Nem feltétlen mindig a rosszból kell kindúlni....
2023. júl. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

4+ és a vevő hozza a barátnőjét és két gyerekét is, hogy ők is lássák, mert ők is használni fogják...

A 3. ilyen érdeklődő után meg fogod unni az ilyen 'vevőket' és lemondasz a tesztelésről.. :P

2023. júl. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem autó katalizátorral ahol jönnek a " tesók ". Ennyire azért nem kell paranoiásnak lenni.
2023. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A mostani és az előző videokártyámat is használtan vettem a Hardveraprón.

Semmi gond nem volt.

2023. júl. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 P.O.C. ***** válasza:
95%

Eleve a hardveraprón vagy egy értékelési rendszer. Vevőként és eladóként is. Nyilván sokkal kockázatosabb egy újonctól venni, akinek még nincs értékelése.

És a használt cucc, nem új cucc. Mindig van benne kockázat. Lehet akármilyen jó értékelése az eladónak, lehetnek a termékkel gondok később. Aztán vagy tudod pénzért javíttatani vagy kuka. Nem lesz olyan mint egy új termék, ahol van 2-3 év gari és ez idő alatt nyugodtan hátra dőlhetsz, hogy bármikor gariztathatod.


Amúgy amit a 4-es ír, abba nagyon is van ráció. Még élő példát is tudok hozni a a faluból ahol lakom. C-type polgárt alapból be sem engednék a házamba. Szóval nálam nincs próba, inkább vállalom azt hogy próbagarit adok és később visszavásárolom. De hála égdnek nekem még nem volt belőle gondom.

2023. júl. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!