Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rizikós használtan vásárolni...

Rizikós használtan vásárolni vidikártyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Találtam online a jófogáson 62.500 ért palit dual rtx 2060 6gb vidikártyát. A kérdésem hogy rizikós lenne beruházni rá? Az eladó azt írta hogy személyesen illetve foxposton keresztül is át tudja adni nekem. Megéri vagy tuti kamu?
2023. júl. 18. 22:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám, jófogáson nagyobb a rizikó, mint hardveraprón vagy vaterán, mert nehezebben ellenőrizhető/elszámoltatható a másik fél (vevöi és eladói oldalon is).


Maga a használt termék már egészen más téma. Az lehet teljesen jó, de nyilván nincs rá bolti garancia és nem ismered az előéletét.


Ha valamit tisztességesen hirdetnek, van róla kép bekapcsolt állapotban, esetleg 3DMark teszteredmény, akkor nem valószínű, hogy gond lenne.

2023. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Igen, soha többé nem veszek használt karit. A hibátlan nak eladott kártyám dgy full pozitív eladótól úgy kerregett, mintha diót akartam volna darálni a ventin... Újjal is volt gondom de ott van gari.
2023. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 P.O.C. ***** válasza:
100%
Mondjuk egy kerregő venti a legkevesebb. 5-10 dolcsi egy szett az alin, attól függ hány ventiből áll. Akkor van nagy baj, ha valami elektronika gondja van.
2023. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de akkor ne adja el nekem hangoztatva, hogy semmi baja az égvilágon.
2023. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 P.O.C. ***** válasza:
100%

#14: Nem védem, de lehet nem az ő hibája volt. Főleg a nagyobb eladók, akik csak úgy szerzik valahonnan a cuccot (vagyis nem saját napi használatú hardverük volt). Gondolom nem nagyon van idejük vesződi nagyon a teszteléssel. Bedugják. Ad képet? Ad, ok. Talán még futtatnak egy bechmarkot pár percig hogy megnézzék stabil-e, de a venti hiba pont olyan, hogy nem biztos, hogy azonnal jelentkezik.


Persze ilyenkor a legtöbb nagy eladó korrekt szokott lenni, kompenzál valamivel. Pl kijavítja, vagy visszafizeti az árát.


Nem sok VGA -t adtam el ott, csak egy tucatnyit. De a legtöbb mind saját volt, tehát tudtam róla hogy hibátlan. Kitakarítottam kapott egy friss pasztát, és csak is utána hirdettem meg.


Viszont eladó részről is van kockázat. Mert mi van ha egy s*gghülye amatőrnek adod el? Ki tudja mit csinál vele rosszul, hogyan szereli be, meg milyen hulladék számítógépbe megy, hulladék táppal. Utána majd hozza vissza, hogy szar pedig te hibátlan állapotban adtad el. Persze utána te vagy a szemét. Persze hála égnek ebbe szerencsém volt eddig.

2023. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező rizikó minden használt cuccban van, és nem csak azért mert az eladó le akarna húzni... pl videokártyát napi szinten használja, eladja neked, te használod 2 hétig majd elromlik, te hibáztatod az eladót, az eladó meg téged, mert neki jó volt.


Amúgy 10 éve vagyok tag a hardveraprón eladtam pár dolgot, vettem pár dolgot, sosem értékeltek vagy értékeltem

2023. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!