Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a procim kihajtja a mostani...

Ha a procim kihajtja a mostani videókártyám akkor lesz változás ha processzort váltok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy r5 3600-am, a többi most nem lényeges, kihajtja a vidi kártyát, de ha vennék egy r5 5600-at akkor jobb lesz a teljesítmény?

Értek a gépekhez és valszeg csak bottlenecket kapnék teljesítmény növelés nélkül de kíváncsi vagyok. Még egyik processzor sincs meg csak filózok, hogy melyik processzort vegyem. Ha kihajtja az olcsóbb akkor érdemes e a drágábbat venni. A gép valszeg nem lesz fejlesztve, ha lesz több pénzem inkább új gépet veszek.



2023. júl. 19. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a videókártya eléri a 100% terhelést akkor abból már nem tudsz többet kihozni...
2023. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében meg is válaszoltad. 😉

Egész tűrhető proci a 3600 is, ha jó most neked a kinézett kártyához, vedd azt. Fejleszteni lehet azért ezt is, ha nem a legcsírább deszkát veszed alá.

Azért ott van az 5700x vagy a 5800x3d még egy darabig azért a "használható" kategória lesz.

És ahogy jönnek az újabbak egyre olcsóbbak is lesznek.

2023. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen kártyád van most.
2023. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A teljes cpu csomag kihasználtsága százalékban mérve nagyjából semmit sem mond arról, hogy visszafogja e a teljesítményt.

Nekem hatalmas változást hozott a processzorcsere játékok esetében, ahol az egymagos szálankénti teljesítményt kell figyelembe venni.


A Ryzen 3600-nak látszólag meg sem kottyantak a játékok, mégis nagyon alacsony volt az 1% low frame-ek száma, PUBG közben pl gyakran meg meg akadt a játék érthetetlen okokból, gyakoriak voltak a framedrop-ok, miközben ~40-50% cpu, ~70% gpu kihasználtságot mértem. Azt hihetnénk, hogy egy ilyen játéknak szinte 0 a gépigénye és úgyis mindent a videokártya visz el a hátán, de nem ez a helyzet.

Amikor váltottam Ryzen 5700x-re, teljesen eltűntek az apró röccenések, folyamatosabban fut a játék. Fps limiter nélkül szerintem közel 100fps-el nőhetett a teljesítménye ugyanazzal a videokártyával.

2023. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Minimum FPS-ben meghálálják a játékok a cserét.
2023. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!