Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártyát vettem, még...

Új videókártyát vettem, még se lett meg a várt fps változás. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Egy amd fx 6300 pörög a gépbe, és egy gtx 750 volt mellette. Nem olyan rég megajándékoztam magam egy 1050ti-al, viszont nem rengeteg helyen olvasom, meg rengetek videóba látom a benchmarkokat, hogy gta 5 ennyi meg annyi fps, nekem meg néha szaggatnak a játékok. Miért lehet?

2018. aug. 4. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a játékfuttatás nem csak a videókártyára hárul, hanem nagyon sok tényező miatt nem éred el az elvárt szintet. Az nem lenne egy hátrány ha leírnád milyen ill. mennyi RAM-od van, Processzor tipusát, de akár még a táp is lehet hátráltató tényező szóval azt is érdemes lenne tudni a pontos diagnózis felállításához!
2018. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

kapcsold ki a lehető legtöbb háttérben futó programot


Nekem futott a háttérben a HDD sentinel, a discord, és a TS, ezeket lekapcsolva már nem akadt a GTA 5



Persze ha kell neked a discord akkor valami más megoldást kell kitalálni

2018. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ha 4gb ram van mellé, akkor pl esélytelen kihasználod az új vga-t, de az fx 6300 is remélhetőleg emelt órajelen pörög egyfolytában, mert 4.2-4,3GHz alatt ne is várd, hogy a terhelés a videokártyát érje jobban. Sajnos ez egy régi proci, nem olyan ütős.


Régi videokártya drivereket letörölted, új kártya drivereit feltelepítetted?

2018. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1.

uh ramom 8gb ddr3

amd fx 6300 3.5 ghz en megy

a táp 500 watt, márkáját nem tudom már :D

2.

nem futott most semmi a háttérbe :c

3. a régiek letörölve, nézni kéne egy új procit is? :D

2018. aug. 4. 16:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem nem egy mai gépem van, i5-750....

Mégis szépen megy egy Gigabyte 1050ti OC-vel amit nem rég vettem hozzá, GTA Fullhd-ban magas beállításon akadásmentesen fut. (fps-t nem tudok mondani, nem nézem mert nem arra verem :) :)

2018. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
na akkor nem tudom mi lehet :/ én is nézem mindenhol olyan szépen mennek a játékok, valaki még vr-t is nyomott vele, nekem meg olyan kevés fps-em van.. gta is full lowon 1080p-be fps nehezen van meg
2018. aug. 4. 20:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Mivel teljesen lowon megy, fel kell tennem egy triviális kérdést:


A monitort a videokártya kimenetére kötötted? Mert rengeteg embernek van d-subos (vga-s, nagy kék) csatlakozós monitora, aztán rákötik az alaplapi kimenetre és csodálkoznak, hogy nem megy a játék. Persze, hogy nem megy, mert dísznek van bent a vga, ha nem a videokártya digitális jelkimenetére van kötve a monitor, akkor csak és kizárólag a processzort használod, olyan mintha nem is lenne a gépben videokártya.

2018. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A GTA5 alaplapival el sem indulna,ott valami szoftveres gond lehet, megfelelő driverek vannak telepitve? legfrissebb vezio? stb..
2018. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, elindul csak az fx6300 IGP-jével, de várjuk meg a kérdező válaszát.
2018. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát dvi kábellel van, de az a videókártyára van kötve. A shadowplaynél a legfrissebb game ready drive van lent. vagy szedjem le máshonnan?
2018. aug. 5. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!