Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Foxconn G41MX 2.0 alaplap...

Foxconn G41MX 2.0 alaplap miért csinál úgy, mintha működés közben kivenném a RAM-ot?

Figyelt kérdés
Ez az alaplap nem mai darab, lassan őskövület kb, na de nem is ez a lényeg. Használom, használom, egyszer csak lefagy az operációs rendszer (Fedora Linux 37), a monitoron összevissza ugrálnak ilyen csíkok/glitch-ek, a hangszórókból sípoló/vinnyogó hangok jönnek. Néztem YouTube-on olyan videókat, hogy működés közben kiszedik a RAM-ot, na pont olyan az is, mint ez. Megpróbáltam mozgatni a RAM-okat (persze csak az élét, máshol nem taperoltam, hogy ne csináljak zárlatot), akkor volt, hogy visszaállt a kép a monitoron/megszűnt a vinnyogás (persze attól lefagyva maradt az egész), aztán tovább mozgatva változnak a glitchek és a vinnyogó hang. Kikapcsoltam a tápegységet, kivettem a RAM-okat, megtörölgettem, a slotot is kifújtam, aztán visszatettem, és mikor megpróbáltam bekapcsolni, akkor hosszan sípolt, majd kikapcsolt, utána magától bekapcsolt, sípolt, kikapcsolt, és ezt egészen addig loopban, amíg ki nem kapcsoltam a tápegységet! Aztán addig rakosgattam ki-be a RAM-okat, hogy helyrejött. Miért csinája ezt? Korábban már csinálta, akkor ki is cseréltem benne a RAM-okat, de most újra elkezdte csinálni az "új" (amúgy nem új, csak másik) RAM-okkal... Mit tegyek, hogy ezt ne csinálja? Hogyan szüntessem meg? Nem is mindig csinálja, sokáig jól működik, aztán csak úgy random rájön ez a dolog. A RAM-ok tövig bele vannak nyomva, rá vannak csukódva a végeiken a fülek. Nem akarom a végtelenségig használni, csak jelenleg nincs nekem megfelelő félkonfig HardverAprón, de ha lesz, majd veszek, de addig is valahogy rá kéne venni ezt a Foxconn-t, hogy rendesen működjön!

#RAM #alaplap #Foxconn #Foxconn G41MX 2.0
2023. júl. 25. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:
A slot kontaktos, elgörbült egy pin benne, meg kell javíttatni. Kérdés megéri-e.
2023. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!